Десять цікавих фактів про Брюса Лі

Десять цікавих фактів про Брюса Лі

1. У сім’ї Брюсу дали жіноче ім’я: «Маленьке диво».
Батьки не називали його Брюсом. Вони воліли називати його Сай Фон – маленьке диво. Жіноче ім’я, яке батьки вибрали навмисне, будучи впевненими, що злі духи не люблять, коли в сім’ї є хлопчики (їхній первісток – хлопчик, помер у дитинстві). Тому, вони вірили, що якщо дати Брюсу жіноче ім’я, то вдасться обдурити демонів, і зберегти йому життя.
Насправді, ім’я Брюс йому дала медсестра лікарні на Джексон Стріт у м Сан-Франциско, де він народився (в той час батько Брюса подорожував у складі театральної трупи). Медсестра подумала, що якщо дати дитині англійське ім’я, то це допоможе уникнути труднощів з отриманням американського свідоцтва про народження (Брюс з народження був американцем, і ніколи не мав ніякого іншого громадянства).

2. Частково Брюс Лі був німцем.
Брюс ні чистокровним китайцем: у ньому текла і німецька кров (його дідусь по лінії матері був наполовину німцем).

3. Брюс Лі не програв жодного бою.
Насправді він програв бій лише раз у житті: коли йому було 13 років. Саме ця поразка і підштовхнуло його на вивчення бойового мистецтва у майстра Він Чун (Wing Chun) на ім’я Їп Мен (Yip Man). Після того, як інші учні дізналися, що Брюс ні чистокровним китайцем, вони зажадали, щоб він перестав тренуватися разом з ними. Вчителю довелося займатися з ним індивідуально.

4. Брюс Лі погано вчився.
Навчання зовсім не цікавила Брюса. Закінчивши початкову школу, Брюс вступив до коледжу La Salle College – середня школа для англомовних хлопчиків у м Коулун, Гонконг. У школі він постійно потрапляв у якісь неприємності і був виключений за погану поведінку. Навіть після того, як батьки перевели його в іншу школу, Брюс продовжував вплутуватися у вуличні бійки.

5. Брюс Лі прекрасно танцював і боксував.
Брюс навчався танцям настільки ж завзято, як і бойовому мистецтву: він прекрасно танцював, а в 1958 р у віці 18 років виграв чемпіонат Гонконгу по ча-ча-ча! Брюс також відмінно боксував: у тому ж році він виграв чемпіонат з боксу – звичайно, нокаутом!

6. Брюс Лі вивчав філософію.
Брюс ні клепки в голові мішком з мускулами. Він відвідував Університет Вашингтона, де вивчав філософію, а саме: філософські принципи єдиноборства. Як можна здогадатися, в коледжі Брюс підробляв тим, що викладав бойове мистецтво. Пізніше він кинув навчання і відкрив власну школу бойових мистецтв.

7. Хочете битися з Брюсом Лі? Постукайте ногою по землі!
Після того, як Брюс прославився, багато думали, що зможуть здолати його – вони підходили до нього, стукали ступень по землі (символізуючи виклик), і кидалися в атаку! Ну … може бути не настільки буквально, але популярність Брюса виразно приваблювала різних психів, які намагалися довести, що вони кращі.

8. Брюс Лі був сильним.
У 1964 р Брюса запросили на чемпіонат з карате у м Лонг-Біч, Каліфорнія. Там він продемонстрував свій знаменитий «Дюймовий удар» – удар приголомшливою сили, який зупиняється лише за дюйм до мети, і відкидає суперника назад!
Боб Бейкер зі Стокгольма, якого Брюс вдарив, розповідав: «Я сказав, щоб Брюс більше цього не робив. Коли він вдарив мене, мені довелося залишитися вдома і не піти на роботу, тому що біль у грудях була нестерпною ».

… І швидким!
Багато фільмів за участю майстрів бойових мистецтво спеціально прискорювалися, щоб бої виглядали більш швидкими, але не фільми Брюса Лі. Він рухався так швидко, що звичайній швидкості зйомки – 24 кадрів в секунду, не вистачало, щоб відобразити всього його руху, тому його доводилося знімати зі швидкістю 32 кадри в секунду, а потім сповільнювати плівку, щоб глядачі могли все розглянути.

9. Брюс Лі проти Чака Норріса, хто переможе?
Ось сцена бою Брюса Лі та Чака Норріса з «Повернення Дракона». Подивіться, як швидко рухається Брюс. Хоча, очевидно, що Дюймовий удар не подіяв би на Чака через дюймової рослинності на його грудях, яка з легкістю пом’якшила б удар!

І самий вражаючий факт!

10. Труп Брюса Лі знявся в його останньому фільмі!
Брюс помер раптово під час зйомок «Ігри смерті». І що робить студія? Вони переписують сценарій так, що герой Брюса імітуємо власну смерть, щоб сховатися від мафії, і використовують реальні зйомки з похорону Брюса, включаючи великі плани відкритого труни, на яких видно його забальзамоване обличчя. Все це вставляється у фільм!