День млинців, масниця

День млинців, масниця

Перший день великого посту і день покаяння називається попеляста середа. Вона носить таку назву тому, що є таке звичай у священиків: посипати голову попелом тим, хто прийшов до них покаятися. Існують і в наші дні церкви, в яких  дотримуються цієї традиції. Попільна середа це символ того часу, коли Ісус Христос пішов у пустелю і постив там 40 днів.

А ось вівторок перед попелястою середою називається днем млинців. Багато людей і зовсім не постяь, проте, день млинців подобається всім. У цей день можна поласувати млинцями, а багато хто використовує його для того, що б прийняти для себе рішення: наприклад, дотримуватися великого посту чи ні, проаналізувати свої негативні якості і вирішити для себе, як з ними боротися і так далі.

А ось день млинців у Великобританії, напевно, єдиний день у році, який здатний об’єднати багатьох людей. Це пов’язано з тим, що цей день останній перед великим постом і день, протягом якого можна вдосталь наїсться продуктів, які заборонені під час посту. І саме млинці стали символом такої їжі, адже до складу млинчиків входять і молоко і яйця, а вони заборонені постом. Відзначають це свято за 47 днів до Пасхальної Неділі, і, відповідно, воно випадає на різні дати – від 3.02 до 9.03.