Дамба Гувера

Дамба Гувера Будівництво Дамби Гувера розпочато було в розпал Великої Депресії 30-х років 20 століття. Вона відразу стала Суперсооружения того часу і великою надією для багатьох тисяч людей. Справа в тому, що отримати роботу з будівництва дамби вважалося дуже престижно і великим везінням. Тоді були в США важкі часи, суцільне безробіття і економічний занепад зробили свою справу. На даний момент Гребля Гувера все більше приваблює туристів з різних куточків світу.

Батько дамби – Герберт Гувер (на той час міністр торгівлі) запропонував забезпечити водою Південну Каліфорнію. Скликавши комісію, Герберт наказав розробити план щодо забезпечення водою з річки Колорадо довколишніх штатів. Так народилася Дамба Гувера, хоча спочатку назву вона носила «Гребля Боулдера», і лише 1947 році з наказом президента Трумана, її перейменували в «Дамбу Гувера»

Будували дамбу шість компаній, які виграли тендер з будівництва. Кожна внесла свою лепту, наприклад, компанія General Superintendent Frank Crowe розробили і встановили спеціальне освітлення, завдяки якому роботи йшли 24 години на добу. Були й інші інновації для того часу. Дамбу коштували 5 років, хоча за планом термін становив 7 років та 30 вересня 1935 президент Франклін Рузвельт урочисто відкрив її.

Сьогодні гребля Гувера це національна пам’ятка США, найбільша і висока дамба в західній півкулі. Висота її становить трохи більше 220 метрів, вона виробляє 4мілліарда кіловат на рік. А зміст та підтримка греблі повністю окупається за рахунок проданої електроенергії та туристів.