Чудеса світу, про які багато хто не знає

Чудеса світу, про які багато хто не знає

Багато місця з цього списку відомі, проте вони не мають такої великої популярності, як знамениті 7 чудес світу. Кожне місце унікальне по своєму і по праву вважаються чудесами.

Чудеса світу, про які багато хто не знає

Іспанія. Вежа Геркулеса.

В Іспанії, на Піренейському півострові, розташований в 2,4 кілометрах від Коруньї, знаходиться древній римський маяк, що має назву башта Геркулеса. Курун – стародавня назва колони. Висота вежі Геркулеса дорівнює 55 метрам. З даної вежі відкривається приголомшливий вид на Північноатлантичне узбережжі Іспанії. Вік вежі перевищує 1900 років. На сьогоднішній день вежа Геркулеса є самим стародавнім римським маяком.

Чудеса світу, про які багато хто не знає

Індія. Печери Аянта.

У Махараштра, Індія, і розташовані знамениті печери Аянта. Це свого роду пам’ятники, які вирізані прямо в скелі. Печери містять різні скульптури і малюнки, які належать до буддійського релігійного мистецтва, а так само до живопису давнини. Печери Аянта датуються другим століттям нашої ери. За наступне 1300 років, джунглі повністю приховали печеру. Так і тривало дл 1819. Про печерах Аянта стало відомо завдяки одному британському офіцеру, який увійшов в ці печери на полюванні за тигром. Як саме йому вдалося помітити практично невидимий один з входів в печеру – не зрозуміло. Протягом багатьох століть головна печера служила притулком для звірів і птахів. Капітаном було написано на стіні печери олівцем ім’я (Сміт) і дату (1819 рік, квітень). Цей напис збереглася до нашого часу.

Чудеса світу, про які багато хто не знає

Польща. Торунь.

Місто Торунь розташовується на річці Вістула, що на півночі Польщі. Це місто є батьківщиною Миколи Коперника. Перші поселенці з’явилися в Торуні в 1100 році. У VII-XIII століттях це місто населяли тільки поляки. Французькі ченці населили древнє місто в 1263 році. Відразу після них – домініканці. У 1264 році було прийнято рішення побудувати зовсім поруч ще одне місто, так званий Новий місто. У 1280 для цих міст відбулася важлива подія: вони обидва приєдналися до торгового Ганзейскому союзу.

Чудеса світу, про які багато хто не знає

М’янма. Баган.

Баган – місто древнє. Даний місто вважалося столицею не одного, а відразу декількох королівств, що розташовувалися в Бірмі. Деякі політичні причини не дозволили Баган знести в список ЮНЕСКО. Головною причиною вважається те, що військова хунта безсистемно відновлювала не тільки будівлі, найдавніші ступи і храми, при цьому абсолютно не враховуючи початковий стиль архітектури. Ще використовувалися сучасні матеріали, які просто не могли й близько замінити оригінальні. Незважаючи на ці недоліки, древнє місто Баган явно гідний того, щоб про нього всі дізналися.

Чудеса світу, про які багато хто не знає

Індія. Долина квітів.

Це місце перебувати у високогір’ї Гімалаї. У літературі протягом століть про неї згадується. Ще більше про неї відомо в індуської міфології. Дивлячись на долину, дух захоплює неймовірне видовище розстеляють луки альпійських квітів. Складається враження, що ця вся краса не справжня, ніби вправний художник взяв кисть і вкладе в картину всю душу. У міру розпускання квітів, долина забарвлюється різної кольоровою гамою. У 1982 році долину квітів оголосили національним парком. На даний момент вона є об’єктом Всесвітньої Спадщини. Всім місцевим жителям ця долина добре відома. Серед місцевого населення ходять легенди про те, що в давні часи це місце населяли феї.

Чудеса світу, про які багато хто не знає

Туреччина. Бібліотека Цельса.

Цельс – консул 92 століття до н.е., в 115 столітті до н.е. правитель Азії. Дану бібліотеку побудували спеціально для зберігання 12000 сувоїв. Пізніше вона стала гробницею Цельса. Це архітектурна будова особливо тим, що воно одне з небагатьох прикладів бібліотеки Стародавнього Риму. Так само вона є незаперечним доказом того, що бібліотеки будували не тільки в Римі, а й у всій Римської Імперії. У момент реставрації працівники торкнулися тільки фасад, а сама римська архітектура не зачеплена часом.