Чорний ящик насправді помаранчевий

Чорний ящик насправді помаранчевий

Термін «Чорний ящик» чув практично кожна людина, яка дивиться новини. Це предмет, який шукають після аварії літака. Саме він повинен розповісти про причини авіакатастрофи і відповісти на головні питання, хто винен і чому так вийшло.

 Встановлюють «чорний ящик» в хвостовій частині авіалайнера. Робиться це для того, щоб звести до мінімуму можливість пошкодження самописця, так як під час аварії найменше страждає хвостова частина.

 Мало хто знає, що «чорний ящик» за своєю формою далеко не схожий на ящик, а його колір зовсім не чорний.

 Правильна назва обладнання – бортовий самописець. Він має округлу, циліндричну форму і забарвлений в помаранчевий колір.

 Яскраві кольори вибираються спеціально, щоб самописець було видно серед уламків літака і його могли дуже швидко знайти. Для мінімізації часових витрат і спрощення пошуків в чорний ящик також може бути вбудований спеціальний радіомаячок.

 Всередині «чорної скриньки» знаходиться спеціальна флешка. Саме на ній зберігаються найважливіші дані, з допомогою яких фахівці з’ясовують причину катастрофи.

 У більшості випадків, авіакатастрофи, як і аварії, що супроводжуються пожежами. Для того щоб захистити інформаційний носій від перегріву, порожнисті частини бортового самописця наповнюються спеціальним порошком. Він витримує температуру палаючого авіагасу, що становить 1100 градусів Цельсія. Крім того, порошок не просто не дає горіти «чорного ящика», але і захищає його від нагрівання. Максимальна температура, до якої може нагрітися самописець всередині, становить 160 градусів. За рахунок чого зберігається флешка і дані на ній.