Чому мокрі пальці стають зморщеними

Чому мокрі пальці стають зморщеними Цікавий факт Шкіра на кінчиках мокрих пальців морщиться через мимовільної реакції мозку. Получающаяся в результаті поверхня є аналогом протектора на автомобільній шині.

Марк Чангізі, еволюційний нейробіолог з лабораторії 2AI в Бойсе (штат Айдахо, США), наткнувся на дослідження 1930-х років, згідно з якими складки на грунтовно намоклих пальцях рук не формуються, якщо нерви в пальцях перерізані. Один з підлеглих Чангізі, з яким професор обговорював знахідку, припустив, що «рятівну» на мокрих пальцях – аналог малюнка на шинах, що забезпечує автомобілю краще зчеплення з дорогою.

Чангізі і його колеги проаналізували великі фото 28 мокрих зморщених пальців, що належали різним людям, і прийшли до висновку, що розташування складок скрізь і завжди ідентично: одиночні канали розходяться від подушечок і не перетинаються. Тиск, який чиниться пальцем на поверхню, додається в основному подушечкою, і зморшки грають роль водовідводів.

Вчений світ сприйняв ідею по-різному: біомеханіка з Колумбійського університету Сі Чень вважає, що пальці зморщуються просто через звуження судин в гарячій воді. Тим не менш, це не пояснює того, чому складки з’являються і в холодній, а також того, чому складки не виникають на пальцях з непрацюючими нервами, каже нейрохірург Цзінь-Хуа Се з лікарні Чангун в Гаосюні (Тайвань).

Пілотні тести продемонстрували, що складки на мокрих людських пальцях дійсно покращують зчеплення.