Чому люди їдять землю

Чому люди їдять землю Цікаві факти Серед незліченних їстівних рослин і тварин на Землі, деякі люди, не замислюючись, можуть їсти землю під своїми ногами. Умисне поїдання землі, яке також називається геофагія, це природний інстинкт, службовець здоровим цілям.

Згідно з новим дослідженням, позиви деяких людей до поїдання землі пояснюються дією захисних властивостей травної системи. Після вивчення даних про 482 випадків геофагія дослідники на чолі з Сірої Янг (Sera Young) з Корнельського університету виявили, що вживання в їжу землі має мало спільного з почуттям голоду або з тим, що організму нібито потрібні мінерали. Швидше за все, на думку команди, геофагія може допомогти запобігти розвитку патогенних мікроорганізмів у кишечнику, особливо це актуально для вагітних жінок і для дітей молодшого шкільного віку.

Попередні теорії говорили про те, що геофагія розвивається внаслідок голоду, а також через нестачу необхідних елементів в раціоні харчування, таких як залізо. Однак, нічого з цього не відповідає дійсності.

Дослідження показало, що в землі міститься мало заліза, кальцію і цинку, що наділяє її низькою поживною цінністю. Крім того, літні люди з недоліком кальцію в організмі, не звертаються до геофагія, що послаблює висунуту теорію про пошук мінералів в землі. Вагітні жінки і діти, які живуть в тропічних регіонах світу, є найчастішими споживачами землі, також це ті категорії людей, які найбільш уразливі для атаки різних паразитів і патогенних мікроорганізмів. Практика геофагія має сенс серед цих груп населення, особливо якщо вони страждають від гострих захворювань травного тракту.

В іншому дослідженні Янг практично не знайшла доказів на підтримку теорії про те, що за допомогою поїдання землі в травну систему вводяться шкідливі патогени. Незважаючи на те, що геофагія найбільш часто виявляється серед людей, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями, це не означає, що їх розвиток провокує саме поїдання землі.

Дослідники стверджують, що патогенні мікроорганізми не вводяться з землею, а навпаки, геофагія – це спроба заспокоїти тих, які вже активно працюють в організмі. Вчені прийшли до аналогічних висновків і серед приматів. Варто відзначити, що люди, які практикують геофагія, збирають землі з глибин, і часто кип’ятять її, перш ніж приступити до трапези.

В індонезійському селі Табан грунт під ногами служить не тільки сировиною для цегли і керамічних виробів, а й для приготування закусок. Це село – єдина в світі, яка виробляє ампо, їжу, яка створюється з очищеного від гравію чорнозему з довколишніх рисових полів. Хоча немає ніяких медичних доказів, жителі вважають, що грунт – ефективне болезаспокійливий і навіть вагітним жінкам рекомендується їсти її, оскільки вважається, що це дуже благотворно відбивається на шкірі плода.
Чому люди їдять землю Цікаві факти

Офіційних рецептів приготування землі в їжу немає, але в загальних рисах це виглядає наступним чином: тверду масу спочатку б’ють палицями, потім соскабливают бамбуковим ножем роли, які запікають і коптять в глиняних горщиках протягом півгодини. Після таких нехитрих процедур грунт можна вживати всередину.

Чому люди їдять землю Цікаві факти

Як говоритися, що одному добре, то іншому смерть!

Чому люди їдять землю Цікаві факти

Тана-ампо: коржі, що вживаються в їжу на гострий. Яві, хімічний склад яких є глина, що лежить на третинному шарі вапна, наповненою мікроскопічними тваринами. (Джерело: «Словник іноземних слів, що увійшли до складу російської мови». Чудінов А.Н., 1910)

Чому люди їдять землю Цікаві факти

Расима, яка, як і багато індонезійці, має тільки одне ім’я, робить ампо кожен день і продає його на місцевому ринку. У день вона може заробити до 2 доларів на додаток до загального доходу сім’ї від сільського господарства.

Каже Расима: «Я не знаю, коли виробництво ампо стало нашим сімейним бізнесом. Все, що мені відомо – цим займалася моя прабабуся, продовжила бабуся, потім моя мама, а зараз я продовжую традицію. Я працюю на рисових полях, шукаю листя бананового і тикового дерев, так що я постійно перебуваю в контакті з природою ».

Ті, хто спробував продукцію Расима, в захваті від неї. Кажуть, що на смак земля – ​​просто супер, у неї дивовижна кремова структура та пишний букет.

Чому люди їдять землю Цікаві факти

«Готувати« ампо »- сімейна традиція, яка передалася мені від матері, а їй від її матері і так далі», – говорить єдина продавщиця млинчиків з незвичайною начинкою 53-річна Расима.