Чому бути чоловіком небезпечно

Чому бути чоловіком небезпечно Цікаві факти

 • Як це не дивно може здатися, але бути чоловіком дійсно небезпечно. З самого моменту зачаття. В утробі матері ембріону доводиться боротися за те, щоб стати чоловіком. Чоловіки більш схильні генетичним та інших захворювань, у них в будь-якому віці вище показники смертності, і їх тривалість життя майже на 10% менше, ніж у жінок.
 • Біологічно набагато легше стати жінкою. Можна сказати, що розвиток ембріона в жінку – це правило, а в чоловіка – виняток. Доктор Альфред Хоет писав: «Основна форма людського організму, здатна до виживання, – це жінка, а чоловік – щось додаткове».
 • На думку докторів Міхаеля Л. Густафсона і Патрісії К. Донахью, щоб з’явився чоловік, «в потрібний час і в певній послідовності повинен відбутися цілий каскад складних молекулярних і морфологічних перетворень». Якщо в ході цих змін що-небудь піде не так, то ембріон розвинеться в жінку.
 • На думку знаменитого антрополога, покійного доктора Ешлі Монтегю, перспектива мати Y-, а не Х-хромосому, тобто бути чоловіком, сумна. Y-хромосома складає всього 1/5 частина від розміру Х-хромосоми, вона відповідальна за багато генетичні захворювання. «Те, що чоловік наділений Y-хромосомою, схоже, доставляє йому багато проблем». Існує більше 30 генетичних захворювань, які набагато частіше зустрічаються у чоловіків, ніж у жінок, – починаючи з відсутності передніх зубів і закінчуючи синдромом Ван ден Боша (захворювання, що включає в себе вроджене слабоумство, деформації скелета, відсутність потових залоз і т. Д.) . Крім того, є ще принаймні 63 хвороби, яким чоловіки більш схильні, ніж жінки.
 • Коефіцієнт смертності дітей чоловічої статі до народження вище, ніж у дітей жіночої статі. Після зачаття на 100 немовлят жіночої статі формуються від 120 до 150 зародків чоловічої статі, але на 100 дівчаток народжуються тільки 105 хлопчиків. Причини того, чому в утробі гине більше немовлят чоловічої статі, досі невідомі.
 • Подібна тенденція простежується і після народження: в перший рік після народження на кожну померлу дівчинку припадає три померлих хлопчика; у віці 21 року на кожну померлу молоду жінку припадає майже два померлих молодих чоловіки. Тривалість життя у чоловіків коротше на 10%, і це природна норма для них.
 • Починаючи з самого народження і далі, чоловіки слабкіше жінок буквально у всіх аспектах поведінки. Виняток становлять фізична сила, м’язова координація та сприйняття простору. Наприклад, захоплення кисті руки у п’ятирічного хлопчика часто в два рази сильніше, ніж у п’ятирічної дівчинки. Однак у жінок, як правило, краще розвинена мова, і це часто дає в сучасному суспільстві великі переваги.
 • Середньостатистичні хлопчики характеризуються тим, що:
  – Починають пізніше говорити;
  – Мають в дошкільному віці менший словниковий запас;
  – Пізніше починають використовувати в мові пропозиції;
  – Пізніше і повільніше вчаться читати;
  – Гірше завершують пропозиції і розповіді;
  – Значною мірою гірше утворюють лінгвістичні зв’язки, як, наприклад, в тестах, де потрібно створити штучну мову;
  – Менш уважні до звуків;
  – Повільніше вивчають іноземні мови;
  – Проявляють гірші, ніж у дівчаток, здатності до запам’ятовування;
  – Гірше проходять тести на логіку;
  – Володіють більш бідним уявою.
 • Дослідження показують, що чоловіки менш захищені в емоційному плані. За словами доктора М. Роббінса, «дослідники прийшли до угоди … що жінки більш соціально орієнтовані, а чоловіки більш егоїстичні». Жінки міцніше в емоційному плані, тому вони можуть дозволити собі бути товариськими.