Чого категорично не можна робити на морозі

Чого категорично не можна робити на морозі Помилки замерзаючих Ця зима вже з перших днів вступила в свої права, міцно обкутавши нас морозами та усипавши снігом. Сьогодні хочемо поділитися з вами декількома корисними порадами і вказати на наші помилки, які піддають наше здоров’я ризику.

ПОМИЛКА №1 – ДИХАЛЬНА. Чимало зустрічається людей на вулиці, які укутують ніс і рот шарфом. А це прелюдія до ангіні або бронхіту. Видихається в шерсть пар під дією морозу перетворюється на лід, на шарфі утворюється полій, і наступні порції повітря будуть надходити в організм через цю крижану прошарок, тобто повітря стає ще холодніше.

ПОМИЛКА №2 – носова. Ця помилка пояснює перший. Якщо людина вкутує обличчя шарфом, значить, ніс не дихає і доводиться захоплювати кисень ротом, а це дуже непросто – не вдихати, а ковтати морозне повітря. Ось і тягнеться рука до обличчя – якось прикритися. Тому дуже важливо ретельно прочистити ніс і тільки потім виходити в мороз на вулицю.

ПОМИЛКА №3 – назальний. Щоб відновити дихання закладеного носа, багато застосовують назальні краплі. Перед виходом на мороз цього робити не можна. Назальні краплі звужують судини в носоглотці. На морозі судини можуть отримати наказ з головного мозку ще раз звузитися. Дуже неприємне відчуття виникає тоді в носоглотці – сухість, першіння. І слизова вже не виконує свої головні функції – не захищає від мікроорганізмів, що не зігріває вдихаємо повітря так, як належить.
Автор фото: globallookpress.com

ПОМИЛКА №4 – судомні. Досить часто доводиться спостерігати таку картину: весь скукоженний, тремтячий, з нервово-підскакує ходою нещасний Мерзляка мчить, не помічаючи нічого навколо себе. Але ось же вона – аптека. Зайде, обігріється? Ні, пробіг повз. І це дуже велика помилка. Правильніше буде при перших же симптомах тільки починається замерзання негайно увійти в будь-яке приміщення (магазин, кафе, аптека) на кілька хвилин – погрітися. А потім йти далі.

ПОМИЛКА №5 – ДИХАЛЬНА. При низьких мінусах дихати глибоко неможливо. Та й небезпечно для здоров’я. Доводиться робити вдихи малими порціями повітря. В результаті чого рано чи пізно настає гіпоксія (нестача кисню). Вірніше, вона тільки починається, а організм вже вимагає її ліквідувати: дихати глибше і частіше. Зростає навантаження на серце, оскільки воно збільшує кількість скорочень на хвилину, щоб збільшити інтенсивність кровообігу і хоча б таким чином підвозити побільше кисню до клітин. На цьому тлі у когось починається тахікардія, хтось відчуває сильну головний біль. Загалом, біда. Але люди терплять і як і раніше біжать все швидше і швидше до місця призначення. Насправді краще втратити кілька хвилин, але зайти в магазин-кафе-аптеку, щоб як слід віддихатися, насититися киснем.

РАДА! Можу поділитися своїм, давно виробленим правилом поведінки на морозі, яке я неодмінно завжди виконую. Після виходу на мороз я йду буквально 3-4 хвилини і відразу ж, навіть ще не замерзнувши, заходжу в магазин. Теж буквально на кілька хвилин. За цей час я обігрівати, ретельно висмарківаться (бо на морозі вже виробився в носі секрет, який заважає дихати), а заодно роблю кілька глибоких вдихів, насичуючись киснем. Повірте, після цього мороз сприймається інакше, вже не так агресивно, організм поводиться без паніки, починає краще працювати на власний обігрів. А головне – в результаті збільшується час знаходження на морозі до таких ознак замерзання. Можу і 30 і 40 хвилин ходити на морозі без всяких проблем.

ПОМИЛКА № 6 – ЧАЙНА. Цю помилку роблять теж багато – нап’ються гарячого чаю і відразу ж виходять на вулицю. Логіка в цьому, звичайно, є. Гарячий чай збільшує кровообіг, тим самим підвищуються захисні сили організму. Але при цьому ж і судини розширюються. А значить, вийшовши на мороз з розширеними судинами, ми відразу ж втрачаємо досить багато власного тепла. Після гарячого чаю або кави на вулицю можна виходити не раніше, ніж через півгодини.

ПОМИЛКА №7 – МИЙНА. З тієї ж самої причини у жодному разі не можна приймати душ перед виходом на вулицю. Переохолодження наступить ще швидше! Взагалі ми повинні бути готові переставляти місцями справи, відмовитися від звичного порядку дій під час сильних морозів.

ПОМИЛКА №8 – ГОЛОВНИЙ. Цю помилку роблять в основному наші дами. Вимивши з ранку голову, через вічну суєти і поспіху багато хто не висушують ретельно волосся і з трохи вологими виходять на вулицю. Цього робити категорично не можна, оскільки процес втрати власної температури тіла збільшується і від мокрого одягу, і від мокрого волосся.

Будьте здорові!