Британці почали сканувати особи для діагностики захворювання в 3d

Британці почали сканувати особи для діагностики захворювання в 3d

Великобританские вчені зробили прорив у медицині. Їм вдалося створити технологію, яка дозволяє виявляти генетичні відхилення у дітей в ранньому віці, шляхом аналізу відсканованого зображення особи у форматі 3D. Дана технологія дозволяє виявити до 700 відхилень.

Ось у чому полягає суть технології: для початку проводиться об’ємне сканування рис обличчя. Після цього, отримані результати порівнюють з інформаційною базою, в якій зберігаються 3D моделі. Проводилися випробування, в ході яких стало відомо, що точність даної технології становить 90%.

Як стверджують фахівці, синдром Дауна явно виражений на обличчі дитини. Для встановлення такого діагнозу, такі 3D технології не потрібні. Однак, в такому явному вигляді проявляються далеко не всі захворювання. Приблизно 700 синдромів ні як не проявляються на обличчі дитини.

На 25 000 дітей припадати один випадок захворювання синдромом Сміта – Магениса. Визначити по обличчю таке захворювання можливо, так як воно характеризується наступними рисами: верхня губа трохи піднята, ніс широкий. Завдяки моделям 3D стало відомо, що точно такі ж риси характерні і іншим захворюванням.

Статистика свідчить, що синдром Вільяма проявляється у однієї дитини на 20 000. Діти, які страждають цим захворюванням, наділені піднесеним коротким носом. Щелепа не великого розміру, трохи висунута вперед. Візуально поставити правильний діагноз практично неможливо. Та й захворювання досить рідкісне.

Розробники даної діагностики з упевненістю заявляють, що характерні відхилення визначаються з точністю 90%. На даний момент така технологія працює тільки в столиці Великобританії. Планується, що в перспективі, поширити дану технологію ширше. Вчені планують збільшити і кількість моделей в базі. Так само в плани входять і налаштування програми аналізу на облік гендерних та відмінностей етносів.