Бойові мистецтва, про які мало хто чув

 Бойові мистецтва, про які мало хто чув

Дамбэ.

У західній Африці існує плем’я Хауса. Основа цього смертельно небезпечного мистецтва базується на техніці боксу стародавнього Єгипту. У бойовому мистецтві дамбэ головною зброєю є кулак. Його обмотують шматком тканини, а потім твердо сплетеною мотузкою. Ногу обмотують товстої ланцюгом. Висновок напрошується сам собою: таким дикунам, мабуть, мало просто бити людей. Цікавий факт: сучасні бійці дамбэ перед поєдинком курять марихуану.

Бій без правил.

Моя думка така: цей вид бою було б назвати «покалечь і вбий». Саме таку назву підходить для кінцевої мети даного виду бойового мистецтва. Придумана техніка була в США між XVIII і XIX століттями. В ті часи самим поширеним способом вважалося видавлювання очей. Бої проходили люто. Ходили чутки, що деякі борці заточували зуби, щоб легше було відкушувати супротивникам під час поєдинку носи, губи, вуха і пальці. У цьому бойовому мистецтві немає ніяких правил, тому багато борці втрачали свою «чоловічу гідність» в прямому сенсі. У нашому сучасному світі бої без правил далеко не так популярні, як у колишні часи.

Калар пайат.

Дана система є найстарішою. Вона була створена в Карале – південний регіон Індії. У цьому виді бойового мистецтва є безліч стилів, які спеціалізуються як на рукопашному бою, так і на бій зі зброєю. Найвідоміший спосіб називається Марма Арті (вплив на життєво важливі точки). Якщо досконало оволодіти цим мистецтвом, то з легкістю можна паралізувати або навіть вбити противника.

Окичито.

Це індіанське бойове мистецтво. До речі, одне з небагатьох, що збереглися до нашого часу. Засновником окичито є Джон Лепін. Вид являє собою суміш люті індіанського духу і перевіреними часом азіатськими бойовими мистецтвами. Удари борці наносять таким чином, ніби у супротивника є зброя, навіть якщо його немає насправді. Схожа техніка застосовується в айкідо.

Бокатор.

Саме слово «бокатор» у перекладі означає «той, що б’є лева». Легенда свідчить, що один молодий учень, який вивчав камбоджійське бойове мистецтво, одного разу опинився один на один з левом. Хижак був вражений одним точним і прямим ударом коліна. Ця техніка, як і багато інші азіатські бойові мистецтва, заснована на наслідуванні рухів тварин. Бокатор відрізняється від інших видів процесом тренування, а так само жорстокістю. Саме це бойове мистецтво вважається найскладнішим.

Ледрит.

Це бойове мистецтво сучасне, однак, початок свій бере в муай-тай. Ледрит практикується бійцями командос тайської королівської армії. Бійці навчаються нападу без будь-якого попередження. Їх завдання – покласти супротивника на землю як можна швидше і знищити одним із смертельних ударів. Наприклад, ліктем в скроню або ж ногою в горло. Щоб знизити ризик отримання травми, для нанесення ударів використовують тверді частини тіла, такі, як долоні, коліна, гомілки та лікті. Ледрит розроблявся з метою вбити супротивника, втім, як і багато інші військові мистецтва.

Тюремний трюк.

За назвою можна припустити, що такий вид бойового мистецтва був розроблений в суворих тюремних умовах людьми, яким не надана можливість займатися нічим іншим, крім роботи чи боротьби. Самим жорстким методом тренування є «пообдери колоду». Боєць повинен зібрати розкидану колоду карт в той час, поки двоє інших докладають всі зусилля, щоб його побити.

Сілат.

Основоположниками даного виду є племена мисливців за головами Філіппін, Малайзії та Сінгапуру. Цей вид бойових мистецтв складається з безлічі різних стилів. Сілат досі практикується піратськими кланами в Південно-Китайському морі, а так само деякими підрозділами по Малайською архіпелагу.

Система.

Цей вид бойового мистецтва полягає в тому, щоб впливати на вразливі частини людського тіла, наприклад, живіт, шию, лікті, коліна. Багато часу в навчанні приділяється тому, як правильно використовувати слабкі місця супротивника. Тренування проходять не тільки на основі беззбройних поєдинків, ще бійці піддаються тренувань з кількома партнерами, які атакують з різними видами зброї.

Баком.

Батьківщина цього стилю бою – Перу. Це мистецтво безжальне, в якому навчають, як знерухомити і вбити супротивника з використанням обманних тактик, наприклад, з прихованою зброєю. Боків визнаний офіційним бойовим мистецтвом, що включає в себе елементи джиу-джитсу з вале-тудо. Борці використовують так само і точні удари по життєво важливим органам. Все це відбувається з блискавичною швидкістю, щоб супротивник не зміг зрозуміти, що відбувається.