99 фактів про кішок

99 фактів про кішок

 1. Під час переслідування здобичі, кішка тримає голову горизонтально на одному рівні, в той час як собаки і люди качають головою вгору-вниз.
 2. Кожен рік в Азії вживають в їжу близько мільйона кішок.
 3. В середньому кішки проводять у стані сну близько 2/3 дня. Це означає, що 9-річна кішка спить лише три роки протягом свого життя.
 4. На відміну від собак, кішки не ласуни. Вчені впевнені, що це наслідок мутації основного смакового рецептора.
 5. Клубок шерсті, по-науковому це називається безоар (трихобезоар).
 6. Слово "clowder" (застар. англ. означає зграя тварин) у сучасній мові використовується для позначення зграї котів.
 7. Кішки в основному правші, а коти в основному лівші. Цікавий факт – 90% людей правші, а що залишилися 10% відсотків лівші, і вони в основному чоловіки.
 8. Кішка не може спускатися з дерева вниз головою, тому що всі кігті на її лапах спрямовані в одну сторону. Так що кішкам доводиться спускатися з дерева задом наперед.
 9. Кішки можуть відтворювати до 100 різних звуків, а собаки лише 10.
 10. Мозок кішки, на відміну від собаки, більше схожий на мозок людини. Кішки і люди мають ідентичні області мозку, що відповідають за емоції.
 11. У світі налічується більш ніж 500 мільйонів домашніх котів, і близько 40 визнаних порід.
 12. Для виробництва шуби знадобиться близько 24-х котячих шкур.
 13. Прийнято вважати, що стародавні єгиптяни були першими, хто приручив кішок, але найстарішим домашнім тваринам є кішка, яка була знайдена в 9500 – річної могилі на середземноморському острові Кіпр. Це означає, що кішок приручили на 4000 років раніше, ніж це зробили єгиптяни, які відобразили це в своєму мистецтві.
 14. Під час іспанської інквізиції, папа Інокентій VIII визнав кішок втіленням диявола і тисячі кішок були спалені. На жаль, масове вбивство кішок призвело до зростання популяції щурів, які посилили наслідки епідемії чуми прозвали Чорною Смертю.
 15. У середні століття вважалося, що кішки пов’язані з чаклунством, і в День Святого Іоанна, люди по всій Європі кидали їх у багаття в мішках. Люди відзначали свята, кидаючи кішок із церковних веж.
 16. У Північній Америці кішки найпопулярніші домашні тварини: налічується близько 73 мільйонів кішок порівняно з 63 млн. собак. Більше 30 % сімей в Північній Америці мають кішку.
 17. Першим котом в космосі був французький кіт по імені Felicette (також відомий як «Астрокот») В 1963 році у Франції запустили ракету з котом в космос. Електроди, імплантовані в мозок, посилали сигнали нервових імпульсів назад на Землю. Він пережив політ.
 18. Група слів, що в англійській мові пов’язаних з кішкою (cat) такі як – catt, cath, chat, katze , походять від латинського catus, тобто домашня кішка, на відміну від feles, що означає дика кішка.
 19. Англійське слово puss* це корінь слова pisica (кішка) румунською мовою і корінь похідних слів у литовській мові puz і нижненемецком мовою puus. Деякі вчені припускають, що puss може бути наслідуванням на шиплячий звук, який використовується, щоб привернути увагу кішки. Також використовується як жаргонне слово для позначення жіночих зовнішніх статевих органів, це може бути пов’язано з конотацією слова «кішка», оскільки сама кішка сприймається як м’яка, тепла і пухнаста. (*прим. перекладача – аналогом в російській мові є слово *киця*).
 20. Щорічно в США коти кусають близько 40000 чоловік.
 21. Згідно єврейської легендою, Ной молився Богу, щоб він допоміг захистити всю їжу в ковчезі від щурів. У відповідь на це Бог зробив, так що кіт з’явився, коли лев чхнув.
 22. Кішки чують краще, ніж собаки. І кішка може чути високочастотні звуки, на дві октави вище, ніж людина.
 23. На короткі відстані кішка може розвивати максимальну швидкість близько 49 км/ч.
 24. У стрибку кішка може підстрибнути на висоту в п’ять разів перевищує її зростання.
 25. Деякі кішки виживали при падінні з висоти 20 метрів, в основному з-за їх «рефлексу». Очі і органи рівноваги, розташовані у внутрішньому вусі кішки, підказують кішці її місце в просторі, так що кішка завжди може приземлятися на лапи. Навіть у кішки без хвоста є така можливість.
 26. Кішки труться об людей не тільки тому, що вони ласкаві, але і для того, щоб позначити свою територію ароматом залоз які розташовані навколо її морди. Області хвоста і лап також несуть запах кішки.
 27. Вчені досі сперечаються, як саме кішка муркоче. Більшість ветеринарів вважають, що кішка муркоче вібрацією голосових зв’язок розташованих глибоко в горлі. Для цього м’язи гортані, відкривають і закривають повітряний коридор близько 25 разів у секунду.
 28. Коли в Давньому Єгипті в сім’ї кішка вмирала, члени сім’ї в знак жалоби голили брови. Вони також проводили складну похоронну церемонію, протягом якої пили вино і били себе в груди. Кішку бальзамували з дерев’яною маскою і крихітну мумію поміщали у фамільний склеп або на кладовище для тварин разом з крихітними муміями мишей.
 29. У 1888 році більш ніж 300.000 муміфікованих кішок були знайдені на єгипетських кладовищах. Вони були витягнуті з їх упаковки і вивезені до Англії і США для використання фермерами в якості добрива.
 30. Більшість кішок приносять приплід від одного до дев’яти кошенят. Найбільший відомий приплід з коли-небудь зареєстрованих становить 19 кошенят, з яких 15 вижили.
 31. Контрабанда кішок з Давнього Єгипту каралося смертю. Фінікійські торговці, були найуспішнішими в контрабанді кішок, яких вони продавали багатим людям в Афінах та інших великих містах того часу.
 32. Найдавніший предок сучасної кішки жив близько 30 мільйонів років тому. Вчені назвали його Proailurus, що означає по-грецьки «перша кішка». Група тварин, до яких належить кішка, з’явилася близько 12 мільйонів років тому.
 33. Найбільша дика кішка це уссурійський тигр. Він може досягати 3,6 м в довжину (розміром з невеликий автомобіль) і важити до 317 кг.
 34. Найменша дика кішка це Черноногая кішка. Самки можуть бути менше 50 см в довжину і можуть важити всього 1,2 кг.
 35. Багато єгиптяни поклонялися богині Баст, у якої було тіло жінки і голова кішки.
 36. Пророк Мухаммед любив кішок і відомо, що його улюблена кішка, Муэза (Muezza), була смугастої. Легенда свідчить, що смугасті коти мають букву «М» у верхній частині голови, що означає «Мухаммед», тому що Мухаммед часто гладив кішок по голові.
 37. Хоча в багатьох частинах Європи та Північної Америки вважають, що чорна кішка це знак невдачі, у Великобританії і Австралії, чорні кішки вважаються знаком удачі.
 38. Кішки перської породи найпопулярніші в світі, далі за популярністю йдуть Мейнская енотовая кішка і кішки сіамської породи.
 39. Найменша домашня порода-це порода Сінгапур, представник якої важить всього 1,8 кг, або близько п’яти великих банок котячого корму. Найбільша домашня порода кішок це Мейнская енотовая кішка, яка може важити до 11,3 кг, і це майже вдвічі більше, ніж важить середня кішка.
 40. Деякі сіамські кішки мають косоокість, тому що нервові закінчення з лівої сторони мозку в основному відповідають за праве око, а нервові закінчення з правої сторони мозку в основному відповідають за ліве око. Це викликає деякий двоїння в очах, яке кішка намагається компенсувати косоокістю.
 41. Вчені вважають, що слово «смугастий» (tabbed) походить від слова «Attabiyah», яке є назвою району в столиці Іраку Багдаді. Смугасті коти (tabbies) отримали таку назву через те, що їх смуги нагадували знамениті хвилясті візерунки шовку, виробленого в цьому місті.
 42. Кішки ненавидять воду, тому що їх хутро злипається, коли намокає. Порода Турецький Ван, це єдина порода кішок, яка любить плавання. Порода була виведена в Центральній Азії, її шерсть володіє унікальною текстурою, що робить її водонепроникною.
 43. Єгипетська Мау, ймовірно, є найстарішою породою кішок. Порода і справді настільки давня, що назва породи це слово в єгипетському мовою, яке означає «кішка».
 44. Найдорожча кішка в історії це кішка по кличці Little Nicky, яка обійшлася його власнику в суму 50.000 доларів. Вона є клоном старої кішки.
 45. Кішка, як правило, має по 12 усов з кожної сторони.
 46. Зір кішки в чомусь краще, а в чомусь гірше, ніж у людей. Краще тим, що кішки можуть бачити при слабкому освітленні, і вони мають більш широке поле периферичного зору. А гірше тим, що вони не розрізняють кольори, так як їх бачать люди. Вчені вважають, що трава для котів червоного кольору.
 47. Іспано-єврейський фольклор розповідає, що перша дружина Адама, Ліліт перетворилася на чорну кішку-вампіра, сосущую кров сплячих немовлят. Це може бути причиною забобонів, що кіт може задушити сплячу дитину або «забрати» дихання дитини.
 48. Можливо, самий відомий комічний котячий персонаж це Чеширський кіт у книзі Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес». Завдяки здатності зникнення, цей загадковий персонаж втілює в собі магію і чаклунство історично пов’язані з кішками.
 49. В оригінальній версії італійської казки «Попелюшка» добра фея була кішкою.
 50. У посольстві Голландії в Москві (Росія), співробітники помітили, що два сіамських кота постійно нявкали і дряпали стіни будівлі. Їх власники були повністю впевнені, що коти реагують на мишей. Замість цього вони виявили приховані мікрофони російських спецслужб. Коти чули сигнали мікрофонів, коли вони були включені.
 51. Маленькі пучки вовни у вухах котів захищають від бруду, направляють звук прямо у вухо і вони називаються як «вушна оздоблення».
 52. Здатність котів знайти шлях додому називається «псі-подорож». На думку експертів, коти або використовують кут сонячного світла, щоб знайти свій шлях, або у них є намагнічені клітини в головному мозку, які виступають в якості компаса.
 53. Ісаак Ньютон придумав дверцята для кішки в двері. Ньютон експериментував в дуже темній кімнаті. Спитхед (Spithead), один з його котів, постійно відкривав двері і цим заважав проводити експеримент. Дверцята для кішки зробила і Спитхеда, і Ньютона щасливими.
 54. Рідкісний кави у світі, «Копі Лювак» (Kopi Luwak), родом з Індонезії, де живе дика кішка під назвою лювак (luwak). Кішка з’їдає кавові ягоди і кавові зерна перетравлюються в шлунку. Потім ці зерна збирають з посліду кішки, очищають і смажать їх. «Копі Лювак» продається за ціною близько 500$ за 450 г (1 фунт).
 55. Щелепа кішки не може рухатися в бік, тому вони не можуть жувати великі шматки їжі.
 56. Коти ніколи не нявкають на інших кішок, тільки на людей. Звичайно, кішки плюють, муркочуть і шиплять на інших кішок.
 57. Спина кішки є надзвичайно гнучкою, оскільки складається з 53 хребтів, коли у людини їх всього 34.
 58. Приблизно 1/3 власників котів думають, що їх вихованці можуть читати їхні думки.
 59. У всіх кішок є кігті, і всі, крім гепарда, ховають їх у стані спокою.
 60. Два члена з сімейства котячих відрізняються від інших: димчастий леопард і гепард. Димчастий леопард не гарчить також, як і інші великі кішки, не вмивається і не відпочиває як інші маленькі кішки. Гепард є унікальним, оскільки це бігаюча кішка; всі інші – стрибаючі кішки, тому що вони повільно підкрадаються до своєї жертви і потім стрибають на неї.
 61. Любитель кішок називається Ailurophilia (грецьке: кішка+любитель).
 62. В Японії вважають, що кішки можуть перетворюватися в духів після смерті. Можливо, згідно Буддійської релігії тіло кішки тимчасово спочиває в дуже духовних людей.
 63. Приблизно 100 років тому у більшості кішок була коротка шерсть, коли стало дуже модно містити кішок і експериментувати з породою.
 64. У кішок є 32 м’язи, які керують зовнішнім вухом (у людини тільки 6). Кішка може вільно рухати вухами на 180 градусів.
 65. Однією з причин чому кошенята так довго сплять є те, що гормон росту виділяється лише під час сну.
 66. У кішок приблизно 130 000 волосків вовни на квадратний дюйм (20 155 на квадратний сантиметр).
 67. Найважчим котом є Хіммі (Himmy), смугастий кіт з Квінсленда, Австралія. Він важив приблизно 47 фунтів (21 кг). Помер у віці 10 років.
 68. Найстарішою кішкою була Creme Puff з Остіна, штат Техас, яка жила з 1967 року по 6 серпня 2005 року, три дні після її 38 дня народження. Звичайно, кішки можуть жити приблизно 20 років, що еквівалентно приблизно 96 років життя людини.
 69. Самим легким котом вважається Гімалайський блу-пойнт по кличці Tinker Toy, який важив 1 фунт 6 унцій (616 р). Tinker Toy був 2,75 дюйма (7 см) у висоту і 7,5 дюйма (19 см) в довжину.
 70. Найменшим котом вважається Mr. Pebbles, дворічний кіт, який важив 3 фунти (1,3 кг) та ріст – 6,1 фунта (15,5 см).
 71. В Шотландії була споруджена меморіальна вежа на честь кішки Towser, яка спіймала приблизно 30 000 мишей за все своє життя.
 72. У 1750х Європейці призвели кішок в Америку для боротьби з паразитами.
 73. Перша виставка кішок була в 1871 році в Лондоні. Після цього такі виставки стали популярними у всьому світі.
 74. Першим мультиплікаційним котом був Фелікс (Felix the Cat) у 1919 році. У 1940 році Том і Джеррі зіграли головну роль у мультфільмі "Котик догрався" ("Puss Gets the Boot"). У 1981 році Ендрю Ллойд Вебер створив мюзикл «Кішки» за мотивами книги Т. З. Еліота «Популярна наука про кішок, написана опосумом» (Old Possum’s Book of Practical Cats).
 75. Нормальна температура тіла кішки становить від 100.5 ° і 102.5 °F (38-39,17°С). Кішка хвора, якщо температура нижче 100° або вище 103°F (нижче 38° або вище 40°С).
 76. Тіло кішки складається з 230 кісток. У людини – 206. У кішок немає ключиці, тому вони можуть пролізти через будь-який отвір розміром з їх голову.
 77. Ніс кішки має унікальний відбиток, так само, як і людські відбитки пальців.
 78. Якщо у них є достатньо води, кішки можуть винести температуру до 133 °F (56,11°С).
 79. Не слід давати кішкам такі продукти, як цибуля, часник, зелені помідори, сиру картоплю, шоколад, виноград і ізюм. Хоча молоко не є токсичним, воно може спричинити розлад шлунка і гази. Тайленол і аспірин є дуже токсичними для кішок, як і багато кімнатні рослини. Якщо годувати їх їжею для собак або консервованим тунцем, який призначений для споживання людиною, то це може призвести до недостатнього харчування.
 80. Соціологічне опитування Геллапа в 2007р. показав, що і чоловіки і жінки в рівній мірі утримувати кішку чи кота.
 81. Серце кішки б’ється приблизно в два рази швидше, ніж людське серце, 110-140 ударів в хвилину.
 82. У кішок немає потових залоз на тілі, як у людей. Замість цього, вони пітніють через свої лапи.
 83. Всього за сім років одна пара кішок і їх нащадки могли б зробити приголомшливу кількість кошенят – 420 000.
 84. Порівняно з розміром тіла димчастий леопард має найбільші ікла серед всіх тварин. Цей подібний кинжалу зуб може досягати 1,8 дюйма (4,5 см).
 85. Кішки витрачають приблизно 1/3 свого часу неспання на свою чистку.
 86. У дорослих кішок 30 зубів. У кошенят приблизно 26 тимчасових зубів, і вони випадають, коли їм приблизно 6 місяців.
 87. Кішка по кличці Дасті (Dusty) має рекорд за кількістю кошенят. У неї було більш ніж 420 кошенят за все її життя.
 88. Найбільша кішка породи Хлопець. Кіт породи Хлопець важить від 12 до 20 фунтів (5,4-9,0 кг). Кішки важать 10-15 фунтів (4,5-6,8 кг).
 89. Кішки дуже чутливі до вібрацій. Кажуть, вони можуть визначити землетрус за 10 або 15 хвилин, перш ніж людина встановить це.
 90. На відміну від собак кішки не сильно змінилися під час приручення.
 91. Кішка називається царицею, приносить потомство (queen) або моллі (molly).
 92. У 1930х роках два російських біолога виявили, що зміна кольору у сіамських кошенят залежить від температури їх тіла. Сіамські кішки несуть білі гени, які проявляються, коли температура тіла становить вище 98° F (36°С). Якщо ці кошенята будуть перебувати в дуже теплій кімнаті, то вони не будуть темніти, а залишаться кремово-білими.
 93. У США налічується приблизно 60 мільйонів диких кішок.
 94. Сама стара кішка, яка народила кошенят, є Кіті. Вона у віці 30 років народила двох кошенят. За все своє життя ця кішка народила 218 кошенят.
 95. Кіт по кличці Гамлет побив рекорд по подорожі. Він втік зі свого контейнера під час польоту і ховався за панеллю протягом семи тижнів. Коли його знайшли, він пролетів 373 000 миль (600 000 км).
 96. Найдорожчим котом вважається гібрид бенгальської і домашньої короткошерстной кішки на прізвисько Зевс. Зевс на 90% бенгальська і на 10% короткошерстий кіт і оцінювався в ?100,000 ($154,000).
 97. Кіт Енді побив рекорд, упавши з 16 поверху будинку (приблизно 200 футів/0,6 км) і вижив.
 98. Найбагатшим котом є Блекі, господар якого Бен Реа (Ben Rea) залишив йому 15 млн. фунтів стерлінгів.
 99. Пазурі на задніх лапах не такі гострі, як кігті на передніх лапах, тому що пазурі на задніх лапах не ховаються, а отже, вони стають потертими.