9 невідомих фактів про Стіва Джобса

9 невідомих фактів про Стіва Джобса Незважаючи на інтерес мільйонів людей до Стіву Джобсу, багато деталей його приватного життя до самої смерті залишалися прихованими для широкої публіки. Сайт Tecca опублікував статтю, в якій вказав вісім невідомих фактів про життя Джобса, портал Yahoo News додав дев’ятий пункт.

1. Дитинство

Стів Джобс народився 24 лютого 1955 року в Сан-Франциско. Його біологічними батьками були аспірант з Сирії, пізніше став професором політології Абдулфаттах Джандалі і американська аспірантка, яка вивчилася на логопеда, Джоан Сімпсон. Так як батьки Джобса не були одружені, вони відмовилися від дитини відразу після її народження. Хлопчика усиновили Пол і Клара Джобс з Маунтін-В’ю (штат Каліфорнія). Вони малюкові дали ім’я Стівен Пол. Саме Підлоги і Клару засновник Apple все життя вважав своїми справжніми батьками.

Біологічні батьки Джобса пізніше одружилися і народили сестру Джобса – романіста Мону Сімпсон. Як пишуть ЗМІ, батько Стіва і Мони – сирійський мусульманин, який переїхав в США у віці 18 років. По всій видимості, Стів так і не пробачив батька за зраду, ніяких контактів він з ним не підтримував. Напередодні на прохання прокоментувати смерть сина, 80-річний виходець з Сирії заявив, що йому «нічого сказати». Незадовго до смерті Стіва Джобса Джандалі висловив жаль, що віддав його на усиновлення, а в серпні зізнався журналістам, що хоче зустрітися з сином, але не може зробити перший крок до зближення.

2. Виключення з коледжу

Незважаючи на швидкий кмітливий розум і грандіозні успіхи в сфері IT, у Джобса не було вищої освіти. Після закінчення школи в Купертіно (штат Каліфорнія) в 1972 році він надійшов у коледж гуманітарних наук в Портленді (штат Орегон), але був відрахований звідти вже після першого семестру. За даними ЗМІ, Стів пішов з коледжу з-за фінансових проблем своїх батьків, які не могли оплачувати його навчання.

Виступаючи в 2005 році в Стенфордському університеті, Джобс згадував, як йому довелося важко під час навчання в коледжі. За його словами, через відсутність кімнати в гуртожитку він спав на підлозі в кімнатах друзів, голодував, здавав пляшки з-під «Кола-Коли» по п’ять центів за штуку, щоб жити на ці гроші, а по неділях ходив пішки через все місто, щоб нормально поїсти в храмі кришнаїтів, де їжу нужденним надавали безкоштовно.

3. Як Джобс обдурив свого друга з грошима

Стіву Джобсу, який працював техніком в компанії Atari, що виробляла комп’ютерні ігри, в 1975 році доручили попрацювати над однією з найбільш відомих відеоігор – мова йде про схожою на Pong грі Breakout, запущену у виробництво в 1976 році.
9 невідомих фактів про Стіва Джобса
Як розповів шкільний товариш Джобса і співзасновник Apple Стівен Возняк, Джобсу доручили створити друковану плату для Breakout. Atari запропонувала по 100 доларів за кожен чіп, який можна було б прибрати. Джобс залучив до роботи Возняка, домовившись розділити обіцяну винагороду порівну.

У підсумку всю роботу виконав саме Возняк – він зменшив кількість чіпів на 50. Джобс сказав Возняку, що Atari заплатила йому 750 доларів, а насправді отримав 5000 доларів. Замість того, щоб чесно поділитися з другом, Стів залишив майже всі гроші собі, заплативши нічого не підозрюючому Возняку тільки 375 доларів.

4. Своє сімейне життя Джобс ретельно оберігав

Стів Джобс був одружений на Лорін Пауелл, своє сімейне життя він ретельно оберігав від вторгнення цікавих. Весілля пари відбулося 18 березня 1991 року, шлюб скріпив дзэнский чернець Кобун Тіно Отогава. У подружжя народилося троє дітей – син і дві дочки.

5. Сестра Джобса – відома письменниця

Зі своєю рідною сестрою Моною Сімпсон Стів вперше зустрівся тільки у віці 27 років. Знайомство з сестрою зробило величезний вплив на Джобса, дуже прив’язалася до брата і Мона. Роман Сімпсон «Де завгодно, тільки не тут», на основі якого в 1999 році в США був знятий однойменний фільм з Наталі Портман і Сьюзан Сарандон в головних ролях, має посвяту: «Моєму братові Стіву».

«Ми дуже близькі з братом, я не перестаю ним захоплюватись», – сказала в одному з інтерв’ю Сімпсон. Сам Стів говорив, що Мона – його сім’я і одна з кращих у світі друзів. «Ми розмовляємо по телефону практично кожен день», – зізнався засновник Apple. Стів часто відвідував Мону в Нью-Йорку і від неї дізнавався про життя батьків.

6. Романи Джобса

У неавторизованої біографії «Друге пришестя Стіва Джобса» її автор Алан Дойчман стверджує, що Джобс колись зустрічався з Джоан Баез. Дойчман наводить думку подруги Джобса по коледжу, яка вважала, що Стів став коханцем Джоан Баез значною мірою тому, що у Баез була любовна зв’язок з Бобом Діланом – улюбленим музикантом Джобса.

В інший неавторизованої біографії «іКона. Стів Джобс» автори Джеффрі Янг і Вільям Саймон припускають, що Джобс хотів одружитися на Баез, однак злякався, що її вік може перешкодити їй народити йому дітей. До того моменту Джоан був 41 рік.

Джоан Баез пізніше підтвердила, ці вони були близькі з Джобсом протягом нетривалого часу. За деякими даними, у Джобса також був короткий роман з відомою актрисою Дайан Кітон.

7. Його перша донька

У Джобса, крім трьох дітей від Лорін, є старша дочка Ліза Бреннан-Джобс. Вона народилася в 1978 році в результаті романа Джобса з художницею Крісанн Бреннан. Спочатку Стів заперечував своє батьківство, в тому числі через суд, посилаючись навіть на своє безпліддя, але пізніше все ж визнав дівчинку своєю дочкою.

Після визнання батьківства Джобс оплатив навчання дочки в Гарвардському університеті. У 2000 році вона отримала вищу освіту і зараз працює в одному з журналів в якості автора.

8. Альтернативний спосіб життя

Джобс не приховував свій ранній досвід вживання ЛСД. Стів називав це «однією з двох або трьох найважливіших речей», які він робив у своєму житті.

Крім того, Стів Джобс дотримувався пескетарианства – вів спосіб життя, що полягає у відмові від вживання в їжу м’яса. Послідовників цього руху допускається вживання в їжу риби і молюсків, рослинна їжа, яйця та молоко можуть вживатися як без обмежень, так і за винятком деяких продуктів.

Прихильник східної медицини, Джобс намагався лікувати свій рак за допомогою альтернативних засобів і спеціалізованих дієт, але змушений був вдатися до допомоги хірургів в 2004 році.

9. Його стан

Хоча Стів Джобс, займаючи посаду глави Apple отримував всього один долар на рік в якості зарплати, він був найбагатшою людиною. Йому належали 5,426 мільйона акцій компанії, а також 138 мільйонів акцій компанії Disney. За даними журналу Forbes, у 2009 році стан Джобса становило 5,1 мільярда доларів. Тоді він займав 43-е місце в списку найбагатших американців.