9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії Технології – штука непередбачувана. Microsoft поховав планшети ще років 10 назад, потім прийшов Apple і зробив iPad хітом. Дивний месенджер Yo зібрав десятки мільйонів інвестицій, у той час як графік продажів незвичайного 3D смартфона Amazon Fire Phone схожий на пипку пірнув в ополонку дитини. У чому причина успіхів і невдач технологій? У рекламі? У ринку? У самих технологіях? Можливо, знайти відповідь допоможе історія: на Gizmodo запустили обговорення на тему, які гаджети стали головними фейлов в історії IT? Конкурсанти, на сцену! Джерело

Отже, у списку претендентів: інтерактивна ОС Microsoft Bob, перший ПК Xerox Alto, мінідиски Sony, супутниковий зв’язок Motorola Iridium, названий на честь дочки Джобса ПК Apple Lisa, мертвонароджених смартфон Microsoft Kin, свіжа в пам’яті Windows Vista, незрозуміла ТВ-приставка Google Nexus Q і чудова, але просрали ринок, консоль Nintendo 64.

Microsoft Bob

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

Bob – це дуже дивна графічна ОС, яка перетворювала робочий стіл в інтерактивний житловий будинок, в якому інтер’єр – це налаштування, папки і ярлики. Весело, правда? Ось тільки в реальності це було схоже пошуки злощасного пульта від телевізора: юзер бродить по кімнатах у пошуках, наприклад, текстового редактора, заглядає під килим, за диван, на антресолі, але його немає. Через 15 хвилин такого квесту більшість клієнтів по-англійськи прощалися з Бобом і поверталися до Windows 95. До речі, самий нудотний шрифт Comic Sans був зроблений якраз для цієї ОС. Бідний, бідний Боб.

Xerox Alto

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

А ви знали, що графічний інтерфейс і мишку придумали хлопці з Xerox? У своєму першому повноцінному ПК Alto. А ще в ньому був перший тестовий процесор і одна з перших багатокористувацьких ігор – Alto Trek. Для 1973 Alto був чудом інженерної думки, але, на відміну від Стіва Джобса і Білла Гейтса, в Xerox не вірили в ідею персонального комп’ютера, залишивши Alto дослідним зразком для інститутів і офісів Xerox.

MiniDisc

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

На руках у Sony була відмінна технологія, але на потреби ринку вони реагували так, немов у кріслі головного інженера сидів лисуватий дідусь з хворобою Альцгеймера. Технологія звукової компресії ATRAC працювала куди краще набирав обертів MP3, але Sony вперлася саме в формат мінідиску і не вірила в цифрову музику. У підсумку відмінна технологія канула в лету разом з міні-дисками, а MP3 править планетою.

Motorola Iridium

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

На піку своєї величі Motorola вирішила нахабно увійти на ринок мобільних операторів. Для проекту Iridium ще на початку 90-х виділили дуже багато грошей, запустили 66 супутників і покрили практично всю територію земної кулі. В кінці 90-х Iridium вийшов на ринок і з тріском провалився. У такої масштабної мережі було всього 10 тисяч клієнтів, а цифри в графі збитки змушували ворушитися волосся на голові директорів компанії. Причин провалу було дві: необґрунтовано високі тарифи і неправильний розвиток бренду. У Motorola не врахували специфіку кожного регіону, вважаючи за краще чесати всіх під одну гребінку. Як показав час, ринок залишився за локальними мобільними операторами, а глобальна супутниковий зв’язок так і не прижилася.

Apple Lisa

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

Спочатку Lisa, названа на честь позашлюбної дочки Джобса, була більш просунутим варіантом Мака, з поліпшеним інтерфейсом, якісним дисплеєм, підтримкою багатозадачності і крутим стрічковим калькулятором. Підкачало лише «залізо», яке не справлялося з усложнившимися завданнями. Власники ігрових десктопів і смартфонів з 4-ядерними процесорами, відчуєте на собі кислувате дихання дрімучих часів: у Лізи стояв процесор Motorola з частотою 5 МГц і 515 КБ оперативки. При ціні майже в 10 тисяч доларів. У підсумку, багато напрацювання переїхали на нові Маки, а почувши питання про Лізу, працівники Apple воліють щось уважно видивлятися у вікні.

Microsoft Kin

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

Вихлоп від Kin схожий на презентацію Лади Калини: в розробку вбухали мільйони доларів, але дивлячись на неї, мружився навіть головний інженер. На дворі був 2010-й рік, iPhone бадьоро простував по планеті, Android потихеньку відвойовував свій ринок, а Microsoft чухав в промежині і підганяв хлопців з Nokia. Щоб не сидіти без діла, «майки» вирішили побудувати свій телефон. Телефон, який буде схожий на яйце, з висувною QWERT-клавіатурою і дивним позиціонуванням і непродуманою ОС. Підсумок – 10 тисяч проданих моделей за 6 тижнів, підрахунки збитків і білий прапор.

Windows Vista

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

Що тут сказати? Vista була жахлива у всьому, дико гальмувала, зависала, ребут і, як царська дочка, вредничала, відмовляючись дружити зі стороннім софтом. Тут просто нічого було любити. У підсумку більшість користувачів так і залишилася сидіти на Windows XP, а Microsoft кинулася виправляти помилки, в результаті проапгрейдить Vista до Windows 7.

Google Nexus Q

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

У Google повно успішних продуктів, але вистачає і невдалих. Як правило, дядько Сергій і дядько Ларрі ріжуть їх без докорів сумління: згадайте хоча б соцмережа Google+ або RSS-рідер (а його-то за що?). Але навіть у цьому ряду Nexus Q став чемпіоном серед лузерів. Стильна сферична ТВ-приставка виявилася непродуманої до коліків в животі – управляти телевізором повинен смартфон, встановлювати софт на нього припадало в компанії бубна і пляшки горілки, а показувати він умів лише ролики з Youtube або контент з Google Play. Та й ціна в $ 300 не радувала. У підсумку, розробку згорнули, навіть не доїхавши до магазину.

Nintendo 64

9 найголовніших провальних продуктів в історії IT-індустрії

Nintendo 64 складно назвати таким же гучним провалом, як попередні продукти. Тут швидше питання в тому, що з цією приставкою колись лідер консольного ринку Nintendo особисто віддав чемпіонський пояс в руки Sony, а сам відповз віддихатися в кутку рингу. Причина – кляті картриджі з іграми. Sega і Sony щосили популяризували зручні компакт-диски, а Nintendo умовляв розробників повозитися з програмуванням ігор на картриджах. У підсумку, спочатку ігор на 64-й було вкрай мало, а PlayStation пішла далеко вперед. Зате тут було повно крутих ігор.