80 фактів про Лондон і Великобританію

80 фактів про Лондоні і Великобританії

Тут я пишу в основному про Лондоні, де я живу, але дуже багато актуально і для всієї Великобританії і для Англії зокрема.

1. В Англії традиційно поширені окремі крани для гарячої та холодної води. Це не дуже зручно, але чомусь так прийнято – мені невідомо.

2. Більшість британців вважають себе англійцями, в той час як шотландці – тільки шотландцями, а ірландці – виключно ірландцями.

3. Акценти, залежно від частини Великобританії і навіть частині міста (Лондона, наприклад), значно варіюються. Іноді також за ступенем привилегированности класів.

4. Англійці дико холодостійкі люди, діти ходять в школу в коротких штанах, спідницях з гольфами до самих холодів, тому побачити людину в майці в листопаді – нормальне явище.

5. Вони дійсно обожнюють паби. Кожну п’ятницю ви зустрінете величезний натовп, що п’є пиво і традиційний ель в пабах, причому люди будуть стояти навіть на вулиці холод, якщо їм не вистачило місця.

6. У Лондоні все дуже тісна і компактне, квартири в основному невеликі, як і кафе і ресторани.

7. З-за цієї компактності до вас за столик можуть підсадити кого-то, якщо ви сидите за столом для чотирьох, а вас лише двоє.

8. Іноді здається, що англійці обожнюють натовп. В пабах буває стільки людей, що створюється впечатлениео те, що можна «стояти» тільки з подсогнутыми ногами. При цьому це не зупиняє нових відвідувачів.

9. Навіть якщо ваш англійський вельми середнього рівня, вам скажуть, що ви говорите добре. У разі заперечень додадуть, що їх російська в будь-якому випадку гірше.

10. В місцевих супермаркетах просто тьма готової їжі на будь-який смак, яку треба вжити протягом декількох днів після покупки. Там можна знайти і китайську і індійську, і англійську і чорт знає ще яку кухню.

11. Таксі просто неймовірно дороге, але його можна зупинити абсолютно скрізь і в будь-який час. Наприклад, від аеропорту до центру менше ніж за 2500-3000 рублів не доїдеш, хоча він знаходиться відразу за містом, а не в ближньому «замкадье».

12. У Лондоні неймовірно величезний і розвинений метрополітен, він доходить до всіх куточків міста, включаючи аеропорт, і неймовірно інтегрований з вокзалами.

13. Вартість проїзду залежить від того з якої в яку «зону» міста ви їдете. Центр – 1 зона, всього їх 6, якщо мені не зраджує пам’ять. Тарифи сильно варіюються в залежності від відстані.

14. Мінімальний тариф в метро – щось близько 150 руб, що чимало.

15. По всьому місту можна знайти станції з велосипедами. Використовуючи кредитну картку, їх можна взяти напрокат на певний строк. На день коштує всього близько 70 руб і це дико зручно.

16. Багато симпатизують Путіну і називають його реально мужнім і суворим політиком.

17. Коли розповідаєш правду про РФ, багато хто щиро співпереживають і дивуються, як ми там живемо.

18. На відміну від Москви, в Лондоні мало суші-барів, але в цілому кухня різноманітніше. Дуже багато індійських ресторанів.

19. Загальна кількість ресторанів просто величезна.

20. Абсолютно в будь-якому районі можна знайти пральню, так як прати вдома сорочки і майки взагалі не прийнято.

21. У багатьох англійців в ролі няньок виступають балийки, тайки і філіппінки. Іноді вони майже не говорять по-англійськи, і як їх розуміють діти – для мене загадка до сих пір.

22. Якщо говорити про політику, багато хто погодиться, що західна демократія – гівно, як і політика в цілому.

23. Якщо ти сказав, що з Росії, то перше питання, яке тобі поставлять, з Москви ти чи ні.

24. Навіть у центрі міста можна зустріти ларьки і крихітні магазини, де продаються пакистанцями і індусами різні ліві брендові шмотки.

25. Кожні вихідні з ранку на багатьох площах і сквериках утворюються ярмарки фермерської і домашньої їжі, після 13.00 їх днем з вогнем не знайдеш.

26. До речі, ніхто не зрозуміє час 15.00, тільки 3 pm. Наша система використовується тільки в армії для позначення напряму, типу «противник на 16.00».

27. Багато англійці пишаються своєю армією і фактом наявності ядерної зброї.

28. Майже завжди при оформленні послуг, поповнення рахунку і т. д. розмовляєш з телефонним роботом.

29. Багато англійці побували в Парижі всього раз або зовсім не побували, хоча на поїзді з центру Лондона до центру Парижа шлях займає всього 2 години.

30. Натовп у пабів завжди дуже гучна, як там люди розрізняють, хто що говорить, я не знаю.

31. Майже у всіх пабах з їжі є тільки традиційні страви: картопля з рибою, пюре з сосисками і в кращому випадку бургери.

32. Зустріти серед білого дня людину в смокінгу (dinner suit по-англійськи, костюм для обіду) – абсолютно нормально.

33. У центрі немає жодного торгово-розважального центру в нашому розумінні. Це чисто американська тема, тут все сегментовано.

34. Без наявності банківської картки зробити дуже багато чого просто неможливо.

35. Коли розповідаєш про нашу політику, багато хто дивуються, наскільки багато ми знаємо про неї. Англійці досить слабко цікавляться такими речами.

36. Майже у будь-якого лондонця будинку не менше 400 каналів в HD з функцією включаються субтитрів, перемоткою та записом передач.

37. Немає жодного кинотетра, де йде все. Як правило, кожен показує тільки певні фільми.

38. У лондонському метро є спеціальні місця для музикантів, причому вони можуть дуже непогано заробляти.

39. Крім таких гігантів, як mcdonald’s, Burger King і KFC, у Великобританії дуже поширені місцеві мережі з різними видами сендвічів та іншими продуктами, що в основному не підігрівом. За моїми спостереженнями, їх навіть більше, але крім Subway в Росії немає жодної.

40. Англійці вибачаються за будь-якого приводу, навіть якщо нічого серйозного не зробили. Наприклад, якщо людина стоїть перед виходом з магазину і помітив ваше секундне замішання з цього приводу – він вибачиться.

41. Додому можна замовити майже все: їжу, алкоголь та навіть кальян.

42. Касири можуть сказати вам спасибі близько 4-7 разів під час однієї покупки.

43. Якщо у вас почули грає англійську класику на зразок The Beatles, Pink Floyd або Led Zeppelin, то ви відразу виростає в їх очах і переходите на новий рівень спілкування.

44. Іноді на вулицях можна зустріти просто величезних тіток. Чесно кажучи, я їх боюся.

45. Англійський гумор і справді вельми своєрідний.

46. Місцеві закони зобов’язують паби прибирати прилеглу територію на вулиці, прибиральники завжди обходять їх стороною.

47. Вхід майже у всі головні музеї країни абсолютно безкоштовний. Ви самі вирішуєте, скільки готові пожертвувати музею.

48. Ніколи не бачив бездомних тварин. Навряд чи їх присипляють, швидше містять у спеціальних розплідниках.

49. Ні один продуктовий магазин не працює після 21-22 години вечора.

50. Багато звичаї і прикмети різні в різних частинах об’єднаного королівства (Британії, Шотландії, Ірландії та Уельсі).

51. Майже на будь-якому продукті з супермаркету і фастфуду буде велика напис – вирощено у Великобританії.

52. Палити в приміщеннях заборонено всюди.

53. Можна відшукати клуб на будь-який смак. Є такі, де грає дуже жорстка електронна музика, при цьому в ньому буде два-три зали з різними напрямками. Народу стільки, що пробитися іноді реально складно.

54. У вагоні метро пасажири завжди залишають прочитані газети. Новоприбулі їх беруть і теж читають. Таким чином, газета за день змінює не одного власника.

55. Кальян тут не дуже популярний. Можна знайти кілька закладів, зосереджених в арабському кварталі. При цьому куріння кальяну також заборонено в приміщеннях, але на вулиці стоять обігрівачі, і народ курить круглий рік. Якщо захотіти, можна відшукати місце, де зроблять всередині, але попередять, що заберуть, якщо прийдуть копи.

56. На відміну від багатьох інших європейців, англійці з задоволенням ходять у гості. Хоча для того, щоб запросили вас, має пройти якийсь час.

57. Замість манії на iPhone як у нас, тут майже у всіх BlackBerry. За допомогою сервісу передачі даних в закодованому вигляді (BBM) координувалися багато погроми цього літа. Після цього держава зажадало надати доступ до цієї інформації.

58. Агентства нерухомості завжди хочуть вас обдурити, користуючись вашим незнанням місцевого законодавства.

59. Якщо щось істотне замовляєте додому (меблі, килим, техніку), то це просто пекло. У нових будинках все приймає консьєрж. Але якщо його немає, то ніколи не кажуть точний час доставки. Зазвичай щось на кшталт з 2 до 9 вечора. Дзвонять за 30 хвилин, так що особливо далеко з дому не вийдеш.

60. З-за такої системи доставки всі сусіди «страхують» один одного і приймають вантаж за вас, якщо вони вдома.

61. Середньорічна кількість опадів становить 584 мм, що менше, ніж в Римі чи Сіднеї. Так що вічні лондонські дощі – міф.

62. Майже у кожного є парасолька, тому що дощ може початися зовсім раптово. Але зазвичай він триває недовго і швидко сходить нанівець.

63. Дуже поширені гроші у вигляді монет. Найбільша гідністю в 2 фунти відповідає 100 рублям у нас.

64. Звичайні поліцейські не носять з собою вогнепальну зброю.

65. На вулиці можна зустріти породи, здається, всіх собак в світі. Деякі просто схиблені на собаках.

66. Таксисти дуже говіркі. Якщо з ними підтримувати розмову і бути чемним, то можна навіть отримати запрошення разом пропустити стаканчик в пабі.

67. Будівельники – майже усі вихідці зі Східної Європи, нерідко можна почути і російську мову.

68. Іноді можна зустріти бабусь і дєдков років по 70-80, які одягаються за модою 40-50-х років і виглядають дуже консервативно, але в них є якийсь шарм і гідність.

69. Також можна зустріти старого років 70-ти в парадній військовій королівської формі або у формі ВМФ. До таких людей у суспільстві прийнято ставитися з особливою повагою.

70. Люди бувають дуже образливими. Якщо ви випадково когось зачепили і не вибачилися, то вам скажуть, що ви погано виховані і нагадають про необхідність говорити соррі у таких випадках.

71. В цілому, дуже свіжі продукти і різноманітні. Крім сметани, чорного хліба, докторської ковбаси і кефіру можна знайти все.

72. Якщо вже ви зовсім скучили по батьківщині, то до ваших послуг магазини з російськими продуктами і російські ресторани. Зазвичай їх тримають вихідці з Росії та країн СНД.

73. Лондон – місто черг. Тут черзі в Stаrbucks, McDonalds, Apple Store і навіть в ресторани. Коли вийшов iPhone 4S, люди приходили з наметами до магазину в 5 ранку, щоб зайняти чергу. Це нормально.

74. Кожен таксист проходить дуже жорсткий іспит на знання міста, іноземців там взагалі не беруть на роботу. Моя вулиця довжиною в 200 метрів, але не було жодного випадку, щоб не знали, де вона.

75. Зазвичай англійці закінчують їх аналог бакалаврату і не йдуть в магістратуру.

76. У них також немає кандидатського ступеня, а є тільки докторська (PHD). Якщо у вас вона є, то ви для них знаходитесь просто на захмарних висотах.

77. У туристичному районі Сохо можна відчути запах марихуани на кожному розі і це нікого не хвилює. В гіршому випадку вам загрожує штраф.

78. На розетках майже завжди є кнопка-вимикач, тому ніколи не треба нічого витягати з розетки.

79. Перед входом в метро завжди роздають безкоштовні газети.

80. В цілому, це дуже продумана до дрібниць країна, всім, хто думає сюди перебратися, можу щиро порадити!
Автор