8 чисто чоловічих комплексів

8 чисто чоловічих комплексів Цікаві факти

1. Комплекс Олександра

Дивно, але факт. При всій поширеності імені Олександр, у більшості людей це ім’я асоціюється з однією людиною. Здогадалися з яким? Точно з Олександром Македонським. Ось і комплекс Олександра названий в честь того ж античного полководця.

Комплекс Олександра – це страх чоловіків виглядати в очах інших чоловіків не чоловіками, а якщо точніше, то гомосексуалістами. Причому тут цар Македонії? Та при тому, що стародавній світ значно більшою мірою, ніж навіть сьогоднішній світ був схильний до гомосексуальності. І Олександр Македонський точно так само, як і всі його друзі-товариші по зброї, що мав статеві зносини з чоловіками. Страждав сам Македонська від страху бути визнаним гідним чоловіка? Навряд чи. І все ж цей чоловічий комплекс отримав саме його ім’я.

2. Комплекс Геракла

Свою назву цей комплекс отримав на честь давньогрецького героя Геракла. Згідно з міфом, одного разу Геракл опинився поневолений царицею амазонок і був змушений прислужить їй, виконуючи чисто жіночу роботу.

Сьогодні страх стати «домогосподаркою» має величезну кількість чоловіків, які як вогню бояться виконувати вдома якусь жіночу роботу. Правда, те, що це – страх, знають тільки психологи, більшість жінок вважає, що це – звичайна лінь. І, між іншим, ще невідомо, хто правий.

3. Комплекс Лоту

Комплекс Лота отримав свою назву на честь біблійного Лота, який після знищення міст Содому і Гоморри відродив загиблий людський рід. При цьому в якості дружин Лот використовував власних дочок.

Зараз під комплексом Лота фахівці розуміють страх втратити батьків дочок в тому момент, коли у тих з’явиться коханий чоловік. Треба сказати, що страждають від комплексу Лоту не стільки чоловіків, скільки їх дочки. Бо деякі велелюбні татуся в своїй любові заходять так далеко, що повністю зводять нанівець всю особисте життя своїх обожнюваних донечок.

4. Комплекс Наполеона

Мабуть, найвідоміший чоловічий комплекс – комплекс чоловіків маленького росту. Як правило, проявляється в тому, що чоловік невеликого зросту володіє дикими амбіціями. А часто ще й ненавидить всіх чоловіків, які вище його зростання. Важкий комплекс. Важкий для оточуючих. А тому не дай Бог високому молодій людині, мати начальника з комплексом Наполеона – кар’єри не буде.

5. Комплекс Дон Жуана

Комплекс Дон Жуана – це страх чоловіків бути покинутими. Більшість представників сильної половини людства вважають, що бути кинутим жінкою – ганебно. Кидати повинен тільки він – чоловік.

6. Комплекс Котовського

Як ви думаєте, звідки в наші дні пішла мода на поголені голови? Від скінхедів? Зовсім ні. Психологи впевнені, що вся справа в чоловічому комплексі Котовського – страху чоловіків облисіти. А оскільки з облисінням, незважаючи на весь прогрес медицини, боротися дуже складно, то краще обриться заздалегідь – «для краси». Тоді ніхто не помітить, що голити стало вже нічого.

7. Комплекс начальника

Комплекс начальника – це страх чоловіків опинитися на підлеглому становищі. Багато в чому цей комплекс аналогічний комплексу Геракла, однак охоплює більш широку сферу людської діяльності. Чоловіки, які страждають від комплексу начальника, смертельно бояться виявити, що їх дружина заробляє більше за них (адже це вони в родині головні), або, що їх новий керівник – це жінка.

8. Комплекс пенсіонера

Всі чоловіки до смерті бояться виходу на пенсію. Однак комплекс пенсіонера розвивається у них набагато раніше. У більшості випадків під комплексом пенсіонера розуміють психологічну неможливість чоловіків, які знаходяться у віці близько 50-ти років, зменшити обороти і зрозуміти, що вони більше не можуть змагатися з молодими чоловіками за рівнем покладених на себе робочих навантажень.