50 цікавих фактів про Японію

50 цікавих фактів про Японію

1. В Японії на день святого Валентина проявляють симпатію і дарують подарунки дівчини. Не розповім, з чим пов’язана ця традиція, але сьогодні вона виконує важливу соціальну функцію: дозволяє дівчаткам сказати "так" не чекаючи, поки японський чоловік набереться сміливості до неї підступитися.

2. В Японії дешева риба та м’ясо, але дуже дорогі фрукти. Одне яблуко коштує два долари, зв’язка бананів п’ять. Найдорожчий фрукт диня, сорт типу нашої "торпеди" обійдеться в Токіо у двісті доларів.
3. В Японії порнографія продається абсолютно скрізь. У кожному комбини (продуктовому магазині), на стійці з пресою обов’язково є окрема полиця з хентаєм. У маленьких книжкових магазинах хентай становить третину всього асортименту, у великих книжкових під порнографію відводиться 2-3 поверхи.

4. Хентай дозволено вільно продавати неповнолітнім.

5. Два найпопулярніших піджанру хентая це насильство і секс з неповнолітніми.

6. Обернувши обкладинку, хентай спокійно читають в метро.

7. У Японському метро і JR є вагони тільки для жінок. Їх приєднують вранці, щоб у годину пік ніхто не домагався дівчат. Японці вуайєристи, а обмацування дівчаток в набитих поїздах щось на зразок національного спорту.

8. При цьому в Японії один з найнижчих відсотків зґвалтувань у світі. У п’ять разів менше, ніж у Росії.

9. Більшість японських ієрогліфів складаються з 2-4 складів, але є дивовижні виключення. Наприклад є ієрогліф, який читається як "ханэтокаватогаханареруото", це тринадцять складів! Описує звук, видаваний при відділенні плоті від кістки.

10. Питання честі і раніше відіграє центральну роль в Японії, навіть у політиці. Останній прем’єр-міністр Юкіо Хатояма подав у відставку після того, як не зміг виконати передвиборчу обіцянку (sic!). Двоє його попередників теж.

11. Японія маленька країна, але тут багато всього самого великого. Тут знаходиться самий дорогий парк розваг у світі Disney Sea, чотири з десяти найвищих американських гірок. У Токіо найрозвиненіша система метро в світі, знаходиться найбільший залізничний хаб і самий великий мішаний пішохідний перехрестя.

12. В Японії сніговиків ліпити прийнято строго з двох куль, а не трьох, як в іншому світі. І тут японці відзначилися.

13. Полковник Сандерс один з головних символів різдва в Японії, як Кока-Кола в США. У святвечір японці люблять всією сім’єю сходити в KFC і з’їсти велику порцію курячих крилець.

14. В Японії до цих пір 30% весіль відбувається в результаті організованих батьками сватання та оглядин (омиаи).

15. У всіх північних містах Японії, де взимку випадає сніг, підігріваються тротуари і вулиці. Ожеледиці не буває, і сніг прибирати не треба. Дуже зручно!

16. При цьому в Японії немає центрального опалення. Кожен обігріває квартиру як може.

17. В японській мові є слово (Кароші), що означає "смерть від перепрацювання". В середньому щороку з цим діагнозом помирає десять тисяч чоловік. Режисер студії "Гинули" Есифуми Кондо, автор мого улюбленого the whisper of the heart помер з цим діагнозом.

18. В Японії один з найбільш ліберальних тютюнових законів. Палити можна скрізь, крім залізничних платформ і аеропортів.

19. Японія – остання країна в світі, формально зберегла титул Імперії.

20. Японська імператорська династія ніколи не переривалася. Правлячий сьогодні імператор Акіхіто прямий нащадок першого імператора Дзімму, заснував Японію в 711 році до нашої ери.

21. В цьому році Японії виповнилося 2671 рік.

22. Японці постійно говорять про їжу, а коли вони їдять, то обговорюють як їм подобається частування. Повечеряти, не вимовивши декілька разів "oishii" (смачно) дуже неввічливо.

23. Взагалі, японці люблять повторення. Коли це роблять дівчата, це вважається кавайності.

24. В японській мові одночасно використовується три види письма: Хірагана (складова система для запису японських слів), Катакана (складова система для запису слів запозичені) та Канджі (ієрогліфічне письмо). З розуму зводить, так.

25. В Японії немає гастарбайтерів. Це досягнуто простим законом: мінімальна зарплата, на яку дозволено наймати іноземного робітника в Японії перевищує середній оклад праці японця. Таким чином, для високооплачуваних фахівців шлях у країну залишається відкритим, а некваліфікований приїжджий праця не дэмпингует зарплату місцевих жителів. Соломонове рішення.

26. Більше половини залізниць в Японії приватні. Недержавні перевізники відповідають за 68% всього залізничного сполучення країни.

27. Хірохіто ніколи не був усунений від влади, після війни він очолив реформацію і проправил до 1989 року. День народження Хірохіто національне свято і відзначається кожну 29 квітня.

28. Гора Фуджі знаходиться в приватному володінні. У синтаистском храмі Хонг Сенг збереглася дарча від 1609 року, якою Сьогун передав гору у володіння храму. У 1974 році справжність дарчим підтвердив верховний суд Японії, після чого не мав іншого виходу, як передати гору у власність храму. Тому що право власності у Японії незыблимо.

29. Японська мова складається з декількох рівнів ввічливості: розмовний, шанобливий, ввічливий і дуже ввічливий. Жінки практично завжди говорять на шанобливій формі мови, чоловіки розмовної.

30. Сім відсотків чоловічого населення японії – Хиккикомори. Сім!!

31. В японській мові немає назв місяців, замість цього вони позначаються порядковими номерами. Наприклад вересень це ?? (кугацу), що означає "дев’ятий місяць".

32. До того, як Японія відкрилася захід, єдиним словом для опису романтичної симпатії було слово (коі), що буквально означає "непереборний потяг до чогось недосяжного".

33. Японія моноетнічна країна, 98.4% всього населення становлять етнічні японці.

34. В Японії ув’язнені не мають права голосувати на виборах.

35. У Японії їдять дельфінів. З них роблять суп, готують кусіякі (японський шашлик), навіть їдять сирим. У дельфіна досить смачне м’ясо, з яскраво вираженим смаком і зовсім несхоже на рибу.

36. В Японській мові практично немає особистих займенників, а ті слова, які іноді використовуються як займенники, мають ще одне значення. У російській, наприклад, займенник «я» не означає нічого, крім «я», а в японському ваташи, я означає ще і «приватний, особистий»; аната, ви – «мій пан». Використовувати "аната" ввічливо тільки при першому знайомстві, потім до співрозмовника прийнято звертатися по імені або за посадою.

37. Токіо найбезпечніший мегаполіс у світі. У Токіо настільки безпечно, що шестирічні діти самостійно користуються громадським транспортом. Це фантастика насправді.

38. Зовнішній світ японці вважають дуже небезпечним і бояться подорожувати. Так знайома японка якось запитала мене, чи не занадто небезпечно їй буде однією зупиниться в районі Кенсінгтонських Садів в Лондоні. Найнебезпечнішою країною вони вважають США.

39. Дев’ята стаття японської конституції забороняє країні мати свою армію і брати участь у війнах.

40. У Японії навчальний рік починається першого квітня і розділений на триместри. Школярі вчаться з квітня по липень, потім вересня по грудень і з січня по березень.

41. В Японії немає сміттєвих баків, так як все сміття переробляється. Відходи поділяються на чотири види: скло, спалюється, переробляється і не спалюється сміття. Кожен тип відходів вивозять в певний день і викидати його можна тільки за строго відведених чисел. За порушення процедури великий штраф, в моєму будинку це сто тисяч ієн (приблизно тисяча доларів).

42. На вулицях урн так само зовсім немає, тільки спеціальні баки для збору пляшок. Показовий приклад того, що чисто там, де не гадять.

43. В Японії дуже низькі пенсії. Максимальна соціальна виплата бідним старим становить 30 000 йен, це десь триста доларів. Обов’язкового пенсійного страхування так само немає, передбачається, що кожен японець сам повинен подбати про свою старість.

44. Годзила (по-японськи Годзира) не випадкове назву. Це портмонто слів "Горила" і "Кудзіра" (кіт). Можна тільки здогадуватися, як вони так схрещувалися, що вийшла рептилія.

45. В Японії дуже дорогий транспорт, найдешевший квиток на метро обійдеться в 140 ієн (50 рублів).

46. В Японії завжди першими обслуговують чоловіків. У ресторані чоловік перший залишає замовлення, і йому першому приносять напій. У магазинах завжди спочатку здоровуются з чоловіком.

47. Японці водять великі машини. Сіті кари неможливо зустріти навіть в тісному Токіо, зате джипів дуже багато.

48. За весь час в Японії я не бачив ні одного туалету без підігріву стульчака і з меншим ніж 10 колличестом кнопок. А нещодавно виявив, що у мене вдома туалет вміє видавати звук поточної води, щоб приховати, мм, власні звуки.

49. У Японії всі знають, що Hello Kitty родом з Англії.

50. В Японії категорично не прийняті чайові. Вважається, що поки клієнт платить за послугу призначену ціну, він залишається з продавцем на рівних. Якщо ж покупець намагається залишити зайві гроші, він тим самим знецінює надану йому послугу/товар, снизводя рівний обмін до подачки.