5 невідомих фактів про Джеймса Бонда

5 невідомих фактів про Джеймса Бонда Ти, звичайно ж, запеклий кіноман і знаєш, хто такий агент 007 Джеймс Бонд. Але чи все ти знаєш про нього? Можливо, ці п’ять цікавих фактів тобі ще не відомі.

1. Джеймс Бонд – кодове ім’я

Працюючи над фільмом «Помри, але не зараз» (2002), в якому агента 007 зіграв Пірс Броснан, автори захотіли включити невелике камео з участю самого першого Бонда – актора Шона Коннори. Але під яким соусом вставляти його у фільм? І тоді у творців двадцятої картини офіційної «бондіани» народилася чудова ідея: мовляв, Джеймс Бонд – це насправді кодове ім’я шпигуна Її Величності. Так, на думку її авторів, була б вирішена одна з головних загадок серіалу – чому у всіх фільмах Бонд приблизно одного і того ж віку. Однак від ідеї в останній момент відмовилися. Інакше довелося б пояснювати багато інші нестиковки, які обов’язково виникли б у цьому випадку.

2. Син… племінник Джеймса Бонда?

У 1990-х в США були дуже популярні серії коміксів в різних друкованих виданнях. Не уникнув долі бути обыгранным в картинках і Джеймс Бонд. Так з’явилася історія про пригоди … юного племінника агента 007 Джеймса Бонда-молодшого і його друга Гордо Лейтера, сина агента ЦРУ Фелікса Лейтера. Підлітки за сюжетом вступили в запеклу сутичку із злочинною групою, серед яких виявилися лиходії, дуже схожі на негідників, з якими воював Бонд-старший. У коміксах часто-густо обігравалися епізоди, образи і фрази з дорослою «бондіани». Однак справа не пішла – твори виявилися надто різного рівня.

3. Походження імені «Бонд»

Існує кілька версій щодо того, звідки у книгах Яна Флемінга взялося це ім’я. До певного часу вважалося, наприклад, що це прізвище списана з Томаса Бонда – англійського лорда XV століття. Однак незадовго до своєї смерті письменник зізнався, що ім’я «прийшов» до нього під час відпочинку на Ямайці. Він тоді якраз підшукував ім’я для свого головного героя, яке повинно було бути абсолютно «мирським». І ось він випадково відкрив якийсь зоологічний каталог і побачив ім’я та прізвище одного з авторів американського орнітолога Джеймса Бонда. Ім’я героя було знайдено!

4. Алкоголь – кожні 24 хвилини!

Якщо підрахувати, скільки чого випито агентом 007, то виходить, що він «прийняв на груди» 317 порцій різних спиртних напоїв. Тобто Бонд перекидав келишок кожні 24 хвилин екранного часу. Ну а курив агент її Величності останній раз в 2002 році. Це була сигара…

5. Реальний Джеймс Бонд?

Ось вже багато років не припиняються суперечки на тему, з кого писав свого головного персонажа Ян Флемінг. Деякі вважають, що прототипом агента 007 був співробітник британської розвідки МІ6 Білл Дандердейл, великий любитель автомобілів і жінок, близький друг письменника. Інші припускали, що образ Флемингу підказала доля британського розвідника часів Другої світової війни Вільяма Стефенсона на прізвисько «Безстрашний». Але, швидше за все, Джеймс Бонд – це сам Ян Флемінг, колишній розвідник і великий авантюрист, мандрівник і бабій. До речі, і Бонд і Флемінг воліли кави чаю, курили одні і ті ж сигарети, і навіть смаки щодо жіночої статі у них були практично ідентичними. Що характерно, письменник ніколи не спростовував і не підтверджував цю версію.