5 найбільш живучих істот в природі

5 найбільш живучих істот в природі Нещадні температурні перепади, різкі кліматичні зміни, погана якість середовища існування – вони все перенесуть. Ці істоти настільки живучі, що можуть переносити неприйнятні для звичайного живого організму умови. Хто ж вони ці диво-звірі?

1. Безсмертна медуза

5 найбільш живучих істот в природі
Turritopsis nutricula вважається безсмертною медузою і повністю відповідає своєму прізвиську. А причина цьому – нескінченна кількість циклів дозрівання. Тобто це істота постійно як би народжується заново. Знову і знову після закінчення періоду дозрівання, медуза назад переходить у стадію поліпа і починає дозрівати.

2. Гідра

5 найбільш живучих істот в природі
Дуже схожа на безсмертну медузу. Вчені ще не до кінця вивчили життєві особливості гідри. Але абсолютно точно відомо, що будова гідри складається зі спеціальних камер, які постійно відмирають, а замінюють їх нові. Так в організмі не накопичуються руйнують речовини і виключаються будь згубні недоліки. Тому життєвий цикл гідр також є нескінченним.

Читати: Дивовижні та маловідомі факти про риб

3. Риба Ланг

5 найбільш живучих істот в природі
Найголовнішою особливістю цієї невеликої риби є її легені. Вони дають можливість виживати їй довгий час без води, і цей період може тривати до року. У посуху риба ланг заривається в бруд і впадає в сплячку, ціле літо вона може пробути так без поживних речовин і води. Відома історія, яка по неволі стала експериментом, коли рибу ланг, вміщену в бокс з брудом випадково втратили. Через півроку цей бокс вдалося відшукати, але бруд у ньому була засохла. Коли бруд розбавили водою, риба виявилася живою.

4. тихоходки

5 найбільш живучих істот в природі
Тихоходки мікроскопічне тварина мешкає у водному середовищі. Маючи розміри всього в півтора міліметра тихоходки дуже живуча. Крім того, вона досить поширена, адже її можна зустріти в будь-яких кліматичних поясах. Її називають водним ведмедем, хоча ведмідь такий жізнеустойчіви не відрізняється. Вона відмінно переносить низькі температури і витримує до – 273 і + 151 градуси за Цельсієм. Радіація їй теж дарма: вона витримує максимальні показники для інших організмів, збільшені в 1000 разів. У 2007 році вченими був здійснений експеримент. У повному вакуумі тихоходки була поміщена на низьку орбіту, коли вони повернулися на Землю, дивно, але факт – всі були живі.

5. Деревна вета

5 найбільш живучих істот в природі
Загадка природи криється і в організмі деревної вети. Ця комаха схоже на гігантського таргана, яке мешкає в Новій Зеландії. Через те, що в крові у цієї тварини міститься спеціальний білок, який виключає згортання крові, деревна вета здатна витримувати найнижчі температури. Кров тварини не замерзає, а от свідомість відключається, але як тільки деревна вета відтає, вона знову оживає.