5 найбільш небезпечних місць на нашій планеті

5 найбільш небезпечних місць на нашій планеті Туристичний сезон ще в розпалі, так що якщо ви захочете екстремальних подорожей – попереджаємо: тільки не сюди! Наша прекрасна планета багата на екзотичні, але згубні куточки – ми розповімо лише про деякі з них. Джерело

Сомалі

У світі багато дуже-дуже небезпечних міст з найвищим рівнем злочинності. Наприклад, мексиканський мільйонник Сьюдад-Хуарес, який в останні роки називають чи не найбільш криміногенним містом на Землі. Шокували планету масові звірячі вбивства жінок в 1993 році відбулися саме тут – жертвами стали 370 дівчат. Що тут говорити, якщо навіть красиве місто «мулатів в білих штанях» – Ріо-де-Жанейро або мекку світової моди – Париж – пробиті туристи не рекомендують відвідувати поодинці, особливо молодим дамам. Але іноді в список найнебезпечніших місць може потрапити і ціла країна. Перше місце, зрозуміло, займає батьківщина сучасних піратів – східноафриканської держави Сомалі, не затягувати «кривавий гнійник» нашої планети.

Хоча назвати його державою складно – як таке воно так і не відбулося. Найкраще, що поки вдається місцевому населенню – це творити анархію, злочинність і голодувати. Навіть до берегів Сомалі не варто підпливати занадто близько – тут орудують всім відомі сомалійські пірати, жертвами яких раз у раз стають судна, що плавають навіть на вельми значній відстані від африканського рогу. Північ держави знаходиться в стані хронічної міжусобної війни, а столицю з романтичною назвою Могадішо – давно намагаються поділити між собою всілякі клани і злочинні угруповання. Вбивства, згвалтування, пограбування серед білого дня, розчленування трупів і цілковита безкарність – це все Сомалі.

Крім інших «державних утворень» в федеративній республіці Сомалі є і вотчина так званого Ісламського Емірату Сомалі («Джамаат Аш-Шабаб») – радикального ісламістського руху, що має зв’язки з «Аль-Каїдою», тісно співпрацював з такими ж радикалами-ісламістами сусідньої держави Ємен. Вся ця шалена братія контролює досить значні за розміром території південного заходу та центру Сомалі.

5 найбільш небезпечних місць на нашій планеті

Сомалієць зі зброєю / © AP Photo / Farah Abdi Warsameh

 Кеймада-Гранді або Зміїний острів

А ось цей, на перший погляд, абсолютно райський куточок, розташований в Атлантичному океані, – всього в 35 км від берегів штату Сан-Паулу (Бразилія), на щастя, з деякого часу закритий не тільки для туристів, а й для відвідувачів взагалі. Хоча, звичайно, якщо ви дуже захочете – може бути, вас і пропустять. Тільки перед цим, ймовірно, вам доведеться підписати відповідний папір про те, що у своїй передчасну кончину ви нікого не звинувачуйте …

Кеймада-Гранді – житло однією з найнебезпечніших змій у світі – острівної ботропса. Укус цієї тварюки викликає швидке омертвіння тканин. Причому не просто омертвіння, а, свого роду, гниття від місця укусу і до самих кісток. Гниє при цьому все тіло людини або тварини – повністю. Про болях, які викликає подібний процес, говорити не доводиться, а підсумок завжди один і той же – неминуча смерть. Це й зрозуміло, не дарма отрута Botrops insularis вважається одним з найжахливіших на Землі.

Кажуть, що колись на острові був маяк, який обслуговували люди, але після того, як одного разу вночі змії забралися в нього і покусали абсолютно всіх – маяк замінили на автоматичний. Останній працює і понині. З 1985 року бразильська влада взяли острів під свій захист і оголосили його унікальним заповідником, який практично абсолютно не чіпатимуть людиною і вважається найбільшим на Землі природним серпентарієм.

На один квадратний метр острова в середньому тут припадає від однієї до п’яти смертельно отруйних змій, а гілки дерев просто увішані гадюками. Харчуються ці аспіди перелітними птахами, які, нічого не підозрюючи, приземляються тут, сідають на гілки.

Кеймада-Гранді – єдине місце на планеті, де змії змогли повністю витіснити людей. Особливо сміливі, втім, все ж облюбували води біля острова – тут поширені рибальство і дайвінг.

5 найбільш небезпечних місць на нашій планеті

Острівний ботропс, яка прославила острів на весь світ / © OAV Marques

Дорога смерті

The North Yungas Road або, як її ще називають, Дорога долі або Дорога смерті – займає третє місце в нашому списку і є однією з найнебезпечніших доріг в світі. Знаходиться вона в Болівії і пролягає над прірвою, глибина якої в середньому близько 600 м. Довжина дороги – майже 70 км, ширина більшої її частини – 3,2 м, найвище місце – 3,6 км.

Найбільш часто цією дорогою змушені користуватися вантажівки і автобуси, які можуть розминутися тут з великими труднощами і то лише в деяких місцях. А подекуди дорога звужується настільки, що по ній може проїхати тільки один автобус, та й то, кажуть, нависаючи одним колесом над прірвою. На жаль, це єдиний маршрут, який з’єднує місто Коройко (тропічний район Амазонки) і столицю Болівії – Ла-Пас. Іншого шляху просто немає.

І без того вкрай вузьке дорожнє полотно постійно розмивається тропічними зливами, які тривають тут з листопада по березень. Похмуру картину довершують густі тумани, що обмежують видимість до нуля, зсуви і глиниста, кам’янисте, слизьке, а місцями і зовсім зруйноване покриття дороги. Останній штрих – порослі мохом численні хрести, «розставлені» по узбіччях дороги, поламані дерева та іржавіють «останки», що зірвалися у прірву машин, які ні на хвилину не дають забути про тлінне існування – ні водіям, ні пасажирам. Єдиною надією залишається молитва.

Щороку на The North Yungas Road гине близько 200-300 чоловік. Незважаючи на все це, Дорога смерті – це один з улюблених туристичних маршрутів. Правда, туристи воліють їздити по ній на велосипедах, а не на автобусах і машинах. Але Дорога долі не щадить нікого – тільки в 1998 році тут загинуло 18 велосипедистів.

5 найбільш небезпечних місць на нашій планеті

Туристи на Дорозі смерті / © Thellamafarmer

Гора Вашингтон

Висота гори Вашингтон, що на північному сході США – всього 1917 м, і хоча вона є найвищою в цьому регіоні США, унікальність її не в цьому. Горе Вашингтон довгий час належав світовий рекорд по швидкості вітру, коли-небудь зафіксованою на земній поверхні (швидкість вітру, наприклад, в торнадо неможливо точно виміряти за землі, тому вона вимірюється за допомогою супутників, тому максимальна швидкість вітру, виміряного саме на землі, належала горе Вашингтон). Особливо вітряним видався квітня 1934 – швидкість повітряних мас досягла тоді 372 км / год (103,3 м / с). Тим часом, на горі розташовані метеостанції і обсерваторії, які, втім, здатні витримати швидкість вітру до 500 км / год. З березня по квітень вітри дмуть тут в середньому до 16 годин з 24-х. Крім легковажності, погода відрізняється крайньою нестійкістю, перетином вітрів, що дмуть з різних напрямків. А ще тут буває холодно, і дуже. У січні 2004 року тут було -42 ° C при вітрі 39,1 м / с. За таких умов температура відчувається вже не як -42, а як -75 ° C!

Не дивно, що девіз місцевої обсерваторії такий: «Місце з найгіршою погодою в світі». Тим не менш, тутешні краси раз у раз приваблюють сюди туристів-екстремалів.

5 найбільш небезпечних місць на нашій планеті

Гора Вашингтон / © Flickr / Jonathan

 Пустеля Данакіль

Це місце ще називають «Пеклом на Землі». Це місце екстремальної спеки (50 ° C) і отруйних газів, що вириваються на поверхню з надр Землі. А ще тут кроку ступити ніде через вулкани. Але ландшафт тут настільки дивний, що вас не покидає відчуття, що ви опинилися на іншій планеті. Можна сказати, що частково це правда – тут теж мало кисню, багато палючої спеки, токсичних газів і озера з сірки.

Справа в тому, що саме тут проходить розлом величезною Аравійської тектонічної плити, який розділяє Африканську плиту надвоє. На місці розлому утворюються дві нові «дочірні» плити, які вчені охрестили Сомалі і Нубійської. Загалом, місце неспокійне: часті землетруси утворюють провали, извергающиеся вулкани – навпаки, нову «землю». Красиво, небезпечно, незвично! Але як мінімум шкідливо для здоров’я. Надихавшись парів, що вириваються з землі, можна зробити своє життя коротше на довгі роки. А ще в пустелі вас чекають напівдикі ефіопські племена, «загартовані» суворим кліматом, які заради шматка хліба і декількох доларів здатні вбити будь-кого.

5 найбільш небезпечних місць на нашій планеті

Пустеля Данакіль / © Flickr / Rita Willaert