5 міфів про зарядку батареї смартфона

5 міфів про зарядку батареї смартфона Незважаючи на те, що більшість сучасних смартфонів представляють зразки найвищих технологій, одна їх частина за останні пару років змінювалася не так вже сильно – непередбачувана, примхлива, вічно подводящая в самий невідповідний момент батарея. Джерело

Акумулятор – це насамперед хімія, тому час роботи, довговічність та інші чинники багато в чому залежать від того, як з ним звертається користувач.

5 міфів про зарядку батареї смартфона

Перший міф: Використання зарядок від сторонніх виробників шкодить батареї

Насправді: Зарядні пристрої від сторонніх виробників використовувати можна, а от підробок, які копіюють зовнішній вигляд оригіналу, варто уникати.

Портал Lifehacker провів експеримент, в якому порівняв адаптери від самих виробників, сторонні пропозиції від компаній на кшталт Belkin і дешеві китайські підробки.

Як з’ясувалося, оригінал виконує своє завдання найкраще, варіанти від Belkin та KMS роблять свою роботу, але не так добре, а дешеві копії ледве справляються і можуть підвести в будь-який момент.

Другий міф: Телефон можна використовувати під час зарядки

Насправді: Застосовуючи офіційний адаптер, смартфоном можна користуватися, коли заманеться. Однак це зробить сам процес «підживлення» більш довгим.

Більш того, користувачі iPad третього покоління від Apple можуть відзначати, як при використанні пристрою зарядка буквально зупиняється: планшет отримує від мережі стільки ж, скільки витрачає. У наступних моделях проблему вирішили.

У заголовках новин кілька разів фігурували випадки, коли смартфон вибухав або бив свого власника струмом під час зарядки, проте мова завжди йшла про сторонніх адаптерах.

Третій міф: Нічна зарядка вбиває батарею

Насправді: Це помилка залишається популярним, хоча виробники смартфонів вже давно вирішили проблему. Коли пристрій повністю насичується, воно автоматично перестає заряджатися і згодом тільки зрідка підживлюється для підтримки показника в 100 відсотків. Саме тому адаптер і смартфон з ранку після нічної зарядки швидше за все будуть абсолютно холодними, і ніхто не постраждає.

Втім, це не означає, що потрібно постійно залишати телефон «харчуватися» на всю ніч. Для акумулятора корисніше підзарядка від 40 до 80 відсотків, ніж від 0 до 100.

Четвертий міф: Телефон можна ніколи не відключати

Насправді: Навіть високотехнологічним пристроям потрібно час від часу відпочивати. Фахівці Apple Genius радять іноді вимикати смартфон на ніч або в інший відповідний момент. Для продовження життя батареї, це варто робити хоча б раз на тиждень.

П’ятий міф: Акумулятор не варто заряджати, поки він остаточно не сяде

Насправді: Краще постійно підзаряджати свій смартфон, ніж робити тільки «глибоку зарядку», коли телефон повністю сяде. Останню рекомендують робити тільки перші кілька разів після покупки нового пристрою.

Літій-іонні батареї, які у своїх смартфонах використовують Apple і Samsung, набагато краще відчувають себе в насиченому стані, тому їх повне спустошення варто допускати лише час від часу.