5 фактів про кокаїн, які ви не знали

5 фактів про кокаїн, які ви не знали Якщо ти нюхаєш кокаїн, значить Господь послав тобі багато-багато грошей. Вірна і зворотна теорія: як тільки у тебе заведуться гроші, в носі приємно залоскоче від забороненого порошку. Але є й третій шлях – він же самий законний – ніколи не нюхати кокаїн, але знати про нього все.

1. Алкоголь + кокаїн = смерть

Ейфорія після першої ж доріжки створює ілюзію всемогутності. Здається, можливо все: наприклад хлебтати шампанське, базікаючи ногами на краю басейну. Але не здумай цього робити!

На відміну від інших наркотиків, ефект від кокаїну не збивається алкоголем, а тільки посилюється. У печінці виникає нова речовина – кокаетілен. Це чиста отрута. І якщо при передозі звичайного кокаїну можна видертися, то алкогольний мікс таких шансів не залишає.

2. Один з героїв Forbes тримає кокаїновий картель

У нього сама жалюгідна кличка серед наркобаронів – Коротун або El Chapo. На цьому жалість кінчається: Хоакін Гузман Лоері, глава мексиканського клану Сіналоа, по могутності, багатства і жорстокості не має собі рівних в регіоні.

Війна, яку Хоакін розв’язав проти інших мексиканських кланів, вже забрала майже 30 тисяч життів. На його утриманні – цілі армії найманців, оснащених сучасним стрілецькою зброєю і навіть бронетехнікою кустарного виробництва.

У 2009 році впливовий журнал Forbes вніс Коротуна відразу в два своїх рейтингу: найвпливовіших людей планети (41 місце) і ТОП світових мільярдерів (937 позиція).

3. Його може прописати звичайний доктор

Так-так, районний терапевт в силах подарувати тобі кілька лікувальних доз – і не вуличної бурди, а чистих, як перший сніг на суничної галявині …

Правда, поки тільки в США – і за що так лають американську медицину? Потерпають від сильних болів можуть запросто видати білий порошок, щоб пацієнт трохи «сліз» з звичайних знеболювальних.

Правда, приймати лікувальний кокс пропонують під наглядом у спеціальних установах. Це злегка псує кайф: адже навколо граються не дівчатка в бікіні, а вмираючі від раку.

4. Долари буквально вимазані кокаїном

Трохи менше половини готівкових доларів США при хімічному аналізі «світяться» кокаїном.

Ні, це не означає, що місцеві наркомани сякаються в гроші. Просто кокаїн дуже швидко «заражає» купюри: одна банкнота з 16 мікрограмами речовини здатна забруднити зіллям тисячі інших банкнот. Наприклад, через рахункову машинку в банку.

5. Папа Римський топив його у вині

Коли Джоаккіно Печчі став татом Львом XIII, йому було вже 68 років. Єпископи не сподівалися, що новий понтифік протягне на Святому Престолі довго: його навіть називали «транзитним татом». Однак Лев осоромив злостивців, протримавшись на посту рекордні 35 років.

Секрет головного католика виявився простий: тато заливав старість спеціальним вином, в якому містився кокаїн. Зрозуміло, в скромних, майже християнських дозах.

Божественний напій називався Vin Mariani і вважався «тонізуючим вином». Тоді, в дев’ятнадцятому столітті не особливо стежили за складом продуктів: аби татові подобалося!

Цікаво, що на основі подібних вин (куди, до речі, сипали не тільки кокаїн, але і морфій) хтось Джон Пембертон винайшов знамениту Кока-колу. Спочатку вона рекламувалася як засіб зіскочити з морфію і опію – шляхом прийому більш сприятливих доз, що містилися в напої. Цікаво, чи є вони в Кока-колі сьогодні?