40 цікавих фактів про рекламу і маркетинг

40 цікавих фактів про рекламу і маркетинг

 1. Щорічно в світі на рекламу витрачається більше $500 мільярдів.
 2. До 65 років людина в середньому встигає подивитися 2 мільйони рекламних роликів.
 3. Стандартний рекламний щит був вперше створений в Америці в 1900 році. Тоді ж вигадали встановлювати білборди низкою вздовж вулиць і магістралей.
 4. Звичайний дитина дивиться в середньому 40 000 рекламних ТБ-роликів на рік. Це більше 100 роликів в день.
 5. Реклама дитячих товарів розрахована на так званий «фактор ниття» (nag factor). Вона надихає дітей на купівлю певних товарів, які нібито зроблять їх крутіше і популярнішою серед однолітків. А далі це вже питання батьківського терпіння. Згідно з дослідженнями, американські тінейджери в середньому повинні попросити своїх батьків купити річ з реклами 9 разів, перш ніж ті здадуться і погодяться на покупку.
 6. Найбільше скарг на рекламу отримав австралійський ролик клініки «Advanced Medical Institute» про еректильної дисфункції. Щоб продемонструвати ефективність лікування, дружина за сюжетом ролика використовувала ерекцію чоловіка як сходинки, дістаючи щось з високого шафи.
 7. Щоб кубики льоду під час зйомки реклами не танули під софітами, їх роблять з акрилу. Для бульбашок в напої додають миючі засоби і обов’язково розбавляють водою, щоб краще проходило світло.
 8. 8. Вчені Йоркського університету встановили, що американські фармацевтичні компанії витрачають на рекламу в два рази більше коштів, ніж на дослідження.
 9. Знаменита реклама про ковбоя Мальборо вийшла в 1955 році. Спочатку в якості головного чоловічого образу використовували і інших персонажів: спортсмена, збройового майстра і капітана. Але суворий ковбой завоював найбільший комерційний успіх. Троє з акторів, що знялися в ролі ковбоя Мальборо, пізніше померли від раку легенів. А бренд заробив прізвисько «Вбивця ковбоїв» (Cowboy Killer).
 10. У 2013 році вартість 30-секундного рекламного ролика під час трансляції Super Bowl (фінальна гра за звання чемпіона НФЛ США) склала $3 мільйони.
 11. Використання сексуальних образів в рекламі – прийом не новий. Зображення оголених жінок можна зустріти на друкованій рекламі тютюну 1800-х років.
 12. Жіноче тіло в рекламі рідко показують. Зазвичай його «розчленовують», демонструючи кожну частину тіла окремо. Такий спосіб презентації критикують за натяк на приховане насильство і демонстрацію жінки як об’єкта.
 13. Багато дослідників стверджують, що реклама є найбільшою і впливовою формою мистецтва на Землі.
 14. Незважаючи на те, що реклама Apple Macintosh «1984» була показана по ТБ всього один раз під час Супер Кубка, ролик мав великий вплив на всю подальшу рекламу. Знятий режисером Рідлі Скоттом, спот був першим зразком «івент-маркетингу», демонструє, що просування продукту заслуговує не менше уваги, ніж сам продукт.
 15. Вважається, що першими показала гомосексуалістів в рекламі IKEA. У 1994 році бренд запустив ролик, в якому пара чоловіків бродила по магазину, вибираючи меблі.
 16. У 2009 році була заборонена реклама Disney за надмірну сексуальність. Постер зображував дівчину в футболці з написом «Підніми мою майку, щоб побачити більше». Це була реклама фільму «Adventureland» (у російському прокаті «Парк культури і відпочинку»).
 17. У рекламі будь-яких наручного годинника зі стрілками останні завжди встановлені на 10 годин 10 хвилин. Це імітація посмішки, а значить у того, хто дивиться на рекламу, не виникне неусвідомлюваного почуття пригніченості.
 18. Американська Асоціація Психологів стверджує, що діти до 8 років не здатні критично оцінювати рекламу і вважають всю представлену інформацію чесною, правдивою і об’єктивною.
 19. Виробники солодких газованих напоїв витратили на рекламу в 2006 році в загальній складності $492 мільйони. Для порівняння, виробники молока Milk Processor Education Program, ініціатори кампанії «Got Milk», витратили за той же рік на рекламу $67 мільйонів.
 20. Більше половини опитаних в ході дослідження дітей заявили, що придбання рекламованих товарів додає їм впевненості в собі.
 21. Перше платне рекламне повідомлення в США було розміщено в 1704 році в газеті Boston News Letter. Це була реклама маєтку в Лонг-Айленді.
 22. Найдорожчою в історії політичної реклами кампанією стали вибори президента США у 2008 році – $2.6 мільярда. Барак Обама витратив $310 мільйонів, а Джон Маккейн – $136 мільйонів.
 23. У рекламі часто використовується техніка «умови ефективності»: рекламований продукт оточується товарами і предметами, які викликають у споживача позитивні емоції. Наприклад, пральні порошки краще всього оточити образами дітей, квітів, сонячного світла та інше. Вважається, що неодноразова демонстрація бренду в такому оточенні незмінно викликає позитивне ставлення споживача до рекламованого товару теж.
 24. Щоб мотивувати людей на купівлю товару, реклама апелює до психологічних потреб людини. Найбільш експлуатовані в рекламі інстинкти – це секс, страх, почуття собственого гідності, інстинкт самозбереження, наслідування і жадоба влади.
 25. Дослідження показують, що багаторазове вплив ледь помітного подразника створює «ефект проглядывания» (exposure effect), який підсилює позитивне сприйняття об’єкта. Наприклад, незважаючи на те, що більшість людей не клацають на банери, реклама все одно формує позитивне ставлення до рекламованого товару. Крім того, навіть після двадцяти показів банера «ефект набридання» (Wear-out Effect) не виникає.
 26. Над зовнішнім виглядом їжі в рекламі працюють фуд-стилісти. Смажений курча в рекламі, наприклад, проходить наступні приготування: спочатку фуд-стилісти натягують шкіру птиці і фіксують її з допомогою ниток та голки. Потім тушку набивають змоченими паперовими рушниками, які надають курці обсяг і випускають «апетитний» пар під час нагрівання. Після цього курку підсмажують зовні до готовності шкіри (всередині тушка залишається сирою). У завершенні процесу птицю покривають золотисто-коричневою фарбою.
 27. У рекламі для дітей актори, як правило, набагато старше потенційної цільової аудиторії. Наприклад, у рекламі іграшок для 8-льоток знімаються діти у віці 11-12 років, грають в рекламовані товари. Це робиться спеціально. Актори виступають в якості рольових моделей, зразків для наслідування для дітей молодшого віку.
 28. Стверджують, ніби Microsoft заплатила Rolling Stones $9 мільйонів за використання їх композиції «Start Me Up» в рекламі Windows 95. Крім того, невідома пісня молодого виконавця може за одну ніч стати хітом після її використання в рекламі. Наприклад, композиція «Music is My Hot, Hot, Sex» бразильської групи Cansei de Ser Sexy стала хітом, прозвучавши в рекламі Apple iPod.
 29. Компанія Mars порахувала головного героя фільму «Інопланетянин» (ET: The Extra-Terrestrial) таким потворним, що не дозволила використовувати у фільмі цукерки M&m’s в якості приманки для настільки неприємно виглядає істоти. Замість M&m’s творці стрічки використовували цукерки Reese’s Pieces, продажі яких після випуску фільму зросли на 65%.
 30. Рекламна кампанія Volkswagen «Think Small» кінця 1950-х від агентства Doyle Dane Bernbach вважається видатною, тому що завдяки їй німецький автомобіль Фольксваген Жук, створений за замовленням Гітлера, вдалося успішно продати у поствоєнній Америці.
 31. Новітні дослідження показують, що найкращий спосіб переконати скептика що-небудь купити, це відмовитися від конкретних фактів в рекламі і зробити акцент на емоційній стороні. І навпаки, людей, до скептицизму не схильних, в рекламі більше переконують факти і інформативність.
 32. До винаходу в 1440 році друкарського верстата реклама існувала у вигляді голосових оголошень.
 33. Найбільшу групу рекламодавців складають виробники харчових продуктів.
 34. Дослідники стверджують, що в жіночих журналах в 10,5 разів більше реклами і статей, що просувають засоби для зниження ваги, ніж у чоловічих журналах. А більше 75% обкладинок жіночого глянцю містять як мінімум один заголовок статті про те, як змінити своє тіло за допомогою дієти, фізичних вправ або пластичної хірургії.
 35. Роналд Макдоналд вперше з’явився в рекламі в 1963 році. А в 2010 році група американських активістів з організації Corporate Accountability International звинуватила клоуна в тому, що він протягом майже 50 років «підсаджує» дітей на шкідливу їжу, сприяючи їх ожиріння та поширенню епідемії захворювань, пов’язаних з нездоровим харчуванням.
 36. Реклама на тротуарі в Нью-Йорку: «Звідси видно, що вам схоже пора купити нову білизну». Це так званий партизанський маркетинг, приклад «гострої» вуличної реклами.
 37. Реклама Dove «Еволюція краси»/»»Evolution of Beauty» за одну ніч стала першою в історії новітньої реклами вірусної сенсацією: більше мільйона чоловік подивилися на YouTube викриває ролик про закулісся фешн-індустрії.
 38. Ембієнт-реклама, яка законно і незаконно розміщується на несподіваних поверхнях (сходинках, громадських туалетах, перилах тощо) або проводиться в несподіваних місцях (вулиці, торгові центри) стала настільки успішною, що рекламісти почали активно освоювати все нові і нові нетрадиційні носії. Проте, дослідники відзначають, що такий вид реклами викликає у споживачів почуття недовіри і відчуження, люди стають підозрілими і бачать у кожному взаємодії рекламний підступ та спланована дія.
 39. У 1938 році дохід від реклами на радіо перевищив дохід від реклами в друкованих виданнях.
 40. У 2000 році витрати США на інтернет-рекламу становили $8.1 мільярдів. Прогноз на 2013 рік – $42 млрд!