20 цікавих фактів про перли

20 цікавих фактів про перли

 1. Перли – це єдиний дорогоцінний мінерал, який не потребує обробки.
 2. На думку багатьох археологів саме перли став першою коштовністю, яка привернула напівдикого людини не стільки своєю практичною користю, але естетичною досконалістю. Оскільки добути дивний срібно в променях сонця кулька виявилося не так то просто, він майже одразу став цінуватися.
 3. Першими використовували цей камінь, звичайно, китайці. Ще 42 століття тому. 2206 до різдва Христового, а імператор з простим, але звучним ім’ям Ю вже отримує данину з підконтрольних територій перлами. Китайський перли був не тільки прикрасою, але й еквівалентом великих грошових одиниць, а так же знаком соціального становища. У придворних чиновників з Китаю великі перли на головному уборі був символом начальство влади, а деякі дорогі покупки оплачувалися перлинами.
 4. Якщо вірити легендам, цариця Семіраміда любила прикраси з перлів і одягала на свята намисто з яскраво-рожевого перлів. А у цариця Клеопатра, згідно з переказами розчинила у вині величезну грушоподібної перлину і випила на очах у Марка Антонія. Вся справа в їх суперечці, Клеопатра обіцяла приготувати найдорожчий вечерю. Клеопатра виграла суперечку.
 5. У природі існує 8 конфігурацій перлів: кнопка, крапля, груша, овал, півколо, коло, неправильна форма і сфера.
 6. За порадою грецького філософа Аристотеля, Олександр Македонський перед нападом на Індію насамперед захопив острів Сокотра, який славився гарним чорним перлами. Чорні перлини захопили полководця, і, з’єднавши їх з сліпучо-білими і злегка рожевими, він послав ті й інші в Грецію. Після цього почалося повальне захоплення схожими колекціями.
 7. Коли хрестили Людовика 13 його мати, королева Франції Марія Медічі одягла сукню розшите перлами. Перлин було ні більше, ні менше – тридцять тисяч.
 8. Ім’я Маргарита в перекладі з грецького означає перли. Греки вважали, що перли благоволить сімейному щастю, запобігаючи сварки.
 9. Натуральний чорний перли вперше став відомим у Європі завдяки Ернандо Кортесу (1458-1547), іспанські конкістадори і підкорювачеві Мексики, і пізніше завдяки дослідженням «кольорового перлів», виявленого в Каліфорнійській затоці. Ла-Пас в Байа, Каліфорнія, став всесвітнім центром чорного перлів.
 10. Королева Великобританії Єлизавета 1 теж відрізнялася любов’ю до китайського перлам. Щодня на її шиї можна було побачити кілька намист, кількість перлин в яких доходило до тисячі штук.
 11. Іспанський король Філіп 2 був, свого часу, володарем грушоподібної перлини на ім’я «Перігріна». Ця перлина є однією з найбільш знаменитих і понині. Власниками «Перігріна» ставали тільки відомі люди, у різний час вона належала королеві Англії Марії Тюдор, Наполеону 3-му. А до останнього часу перлина знаходилася у Елізабет Тейлор -це був подарунок її чоловіка Річарда Бертона. Спільно з ювелірами будинку Картьє, актриса придумала дизайн перлового намиста з діамантами і, звичайно, «Перегрина» стала головним елементом цієї прикраси.
 12. На Русі, де було відомо більше 150 жемчугоносная річок, промисел перлів існував здавна. Головним чином, це були річки північно-західній частині Росії, хоча в стародавніх рукописах згадується його видобуток і в Київській Русі. Звідси і велика кількість вишивки перлами на нарядах, причому не тільки жіночих, але і чоловічих.
 13. Слово «перли» прийшло в Росію з Китаю. Воно утворилося з китайського «чжень-чжу» через старорусское «зенчуг». В давнину на Русі, щоб очистити перли, його давали склювати курці. Потім курку різали, і перли виймали зі шлунка.
 14. Дуже рідко дві або більше перлини зростаються. Найбільш примітним прикладом такого явища служить перлина «Великої Південний Хрест». Коли ловці відкрили раковину, вони виявили що всередині у вигляді хреста зрослися цілих дев’ять перлин.
 15. Насправді, природні перли, особливо придатний для ювелірів в наш час вкрай рідкісний. Вся справа в тому, що в 19-му столітті перли почали видобувати у варварських масштабах. Через однієї перлини, торговці були готові відловити і розкрити до 10 тисяч раковин. Через кілька десятиліть були знищені цілі покоління раковин-жечужніц, так що природний перли майже зник. У 1952-му році видобуток природного перлів була заборонена у всьому світі. Культивований перли росте в природних умовах, в раковині, але відрізняється від істинно природного причиною утворення: затравкой з твердого тіла або м’якого органічного імплантанта, що вводиться людиною в живого молюска.
 16. Початок технологія вирощування перлів бере, звичайно, в Китаї близько 3 тисяч років тому. Тоді в раковини прісноводних молюсків вводилися свинцеві фігурки Будди. Подібні експерименти проводилися в Швеції в 1767 році Карлом Ліннеєм і майже в той же час – в Росії, в Німеччині на початку XIX ст. цим займався фон Хеслінг. Але всі ці спроби не мали практичної віддачі. У промисловому масштабі культивування морських перлів було реалізовано К. Микимото в 1915 році в Японії. Суть цього методу зводиться до введення в раковину-жемчужніцу перламутрового кульки, обернутого мантийной тканиною донорської устриці. При цьому в середньому в однієї з чотирьох устриць через три роки утворювався перли, і тільки в однієї з чотирьох перлина досягала комерційної якості з товщиною наросшего шару не менше 0,4 мм. Оптимальний розмір затравки, що вводиться в устрицю, 5-7 мм. Величина одержуваних перлин 6, 5-8 мм, рідше – до 10 мм.
 17. В раковині найбільшого з двостулкових молюсків, Трікадни, зустрічаються і помітно більші екземпляри. Наприклад, 6 грудня 2009 року, на аукціоні Bonhams, який пройшов у Музеї природної історії, в Лос-Анджелесі, була виставлена ​​на торги друга в світі за величиною перлина – «Принцеса Палавана». Її вага склала 2,3 кілограма, а діаметр більше 150 міліметрів.
 18. Титул «найцінніший перли» також належить перлині «Регент», що має форму яйця. Її інше, більш відома назва – перлина сім’ї Бонапарт. Наполеон купив її в 1811 році для своєї майбутньої дружини Марії Луїзи. Потім вона була передана Фаберже, після чого довгий час перебувала в Петербурзі в його колекції. У 2005 році її продали на аукціоні за рекордну для перлів ціну в 2,5 мільйона доларів.
 19. «Перли завжди правий», – сказала Коко Шанель, і зробила перли найбільш демократичним прикрасою, яке йде будь-якій жінці і підходить до будь-якого одягу. Вона перша затвердила поєднання білого перлів з чорним светром, темним елегантним жакетом, маленьким чорним платтям.
 20. Ну і на завершення, найбільша в світі перлина. Занесена до книги рекордів Гіннеса. Філліпінскіе «Перлина Аллаха». 6,35 кілограм, 32000 карат, діаметр 238 міліметрів.

20 цікавих фактів про перли

Найбільша перлина в світі – Перлина Аллаха