15 найкрасивіших грибів у природі

15 найкрасивіших грибів у природі Гриби – це члени величезної групи організмів, куди входять мікроорганізми, наприклад, дріжджові гриби і цвіль. Гриби – це ціле царство, відокремлене від рослин, тварин і бактерій. Гриби відіграють важливу роль в розкладанні органічної речовини, а також в харчовому ланцюжку. У світі розрізняють від 1,5 до 5 мільйонів видів грибів. Нижче ви знайдете найбільш красиві і цікаві з них. Джерело

15 найкрасивіших грибів у природі

1. молочні судини блакитний (Lactarius indigo). Досить поширений вид грибів, зростає в східній частині Північної Америки, Східної Азії та Центральній Америці. Росте на землі як в листяних, так і в хвойних лісах. Колір варіюється від темно-синього у свіжих грибів до блідого синьо-сірого у старих. Молоко, яке виділяє гриб, якщо його порізати або зламати, теж блакитного кольору. Шапка дорівнює 5-15 см, ніжка – 2-8 см у висоту і 1-2,5 см в товщину. Гриб їстівний і продається на сільських ринках в Мексиці, Гватемалі та Китаї.

15 найкрасивіших грибів у природі
2. Панеллюс виду Panellus stipticus. Поширений вид, росте в Азії, Австралії, Європі та Північній Америці. Росте групами на колодах, пнях і стовбурах листяних дерев, особливо, на дубах, буках і березах. Це один з біолюмінесцентних видів грибів, хоча грибів цього виду з регіонів Тихого океану Північній Америці, немає.

15 найкрасивіших грибів у природі
3. дрожалка помаранчева (Tremella mesenterica). Цей гриб частіше росте на мертвих деревах, але також на недавно впали гілках. Желатинове оранжево-жовте тіло гриба (до 7,5 см в діаметрі) має звивисту поверхню, яка під час дощу стає липкою і слизькою. Гриб росте в тріщинах кори, з’являючись під час дощу. Через кілька днів після дощу він висихає і перетворюється на тонку плівку або зморщену масу, здатну знову відродитися після дощу. Цей гриб широко зустрічається в змішаних лісах і поширений в помірних і тропічних регіонах, в тому числі в Африці, Азії, Австралії, Європі, Північній і Південній Америці. Гриб їстівний, хоча вважається позбавленим смаку. Цей гриб виробляє вуглеводи, які мають цінність для досліджень.

15 найкрасивіших грибів у природі
4. Родотус (Rhodotus palmatus). Цей гриб – єдиний представник роду в сімействі Physalacriaceae. Не дуже поширений. Гриб збирають у східній частині Північної Америки, в північній Африці, Європі та Азії. У Європі чисельність грибів стрімко падає, так що родотуса внесли в Червону книгу. Зазвичай росте на пнях і колодах гниючих твердих дерев. Зрілі гриби відрізняються рожевим кольором і характерною «венообразной» поверхнею.

15 найкрасивіших грибів у природі
5. Клаварен блідо-бура (Clavaria zollingeri). Широко поширений вид грибів. Він має трубообразних фіолетове або рожево-бузкове тіло, виростає до 10 см у висоту і 7 см в ширину. Кінчики тендітних і тонких відгалужень звичайно закруглені і коричневі. Це сапробність вид грибів, він поглинає поживні речовини, розщеплюючи органічну речовину. Зазвичай росте на землі.

15 найкрасивіших грибів у природі
6. Звездовік мішковидний (Geastrum saccatum). Росте в Північній Америці і Європі на гниючих деревах. Грибники вважають його неїстівним через його гірці смаку. Досить поширений вид, пік збирання припадає на кінець літа. Вважається, що отвір на зовнішньому шарі тіла гриба має зіркоподібну форму через збирання кристалів оксалату кальцію перед самим розкриттям. У Бразилії гриб називають «зірка землі».

15 найкрасивіших грибів у природі
7. Трутовик лускатий (Polyporus squamosus). Широко поширений вид гриба, росте в Північній Америці, Австралії, Азії і Європі. Він викликає білу гниль на деревах твердої породи. Альтернативна назва гриба – сідло дріад – відноситься до грецької міфології і дріадам, які нібито могли їздити на цих грибах.

15 найкрасивіших грибів у природі
8. Aseroe rubra. Так званий морський анемона широко поширений і пізнаваний завдяки своєму неприємного запаху гнилі та формі морської зірки. Росте в садах на лісовій підстилці і в трав’янистих місцевостях, нагадує червону зірку, покриту коричнюватої слизом, і має білу ніжку. Привертає мух.

15 найкрасивіших грибів у природі
9. Кораловий гриб (Clavulinopsis corallinorosacea). Гриб називають так через схожість з морськими коралами. Ці гриби мають яскравий колір, в основному, оранжевий, жовтий чи червоний. Зазвичай вони ростуть в старих лесах.Одні коралові гриби сапротрофних, а інші симбіотичні або навіть паразитарні.

15 найкрасивіших грибів у природі
10. Дощовик коричневий (Lycoperdon umbrinum). Цей вид гриба зростає в Китаї, Європі та Північній Америці. Ці гриби не мають відкритої шапки зі спорами. Замість цього суперечки з’являються всередині, в кулястому тілі. Дозріваючи, суперечки утворюють Глібу в центрі тіла, яка має характерний колір і текстуру.

15 найкрасивіших грибів у природі
11. Мухомор Цезаря (Amanita caesarea). Дуже цінний їстівний гриб, що росте в південній Європі та Північній Америці. Вперше цей гриб описав Джованні Антоніо Скополі в 1772 році. Його дуже любили правителі Римської імперії. Він має характерну помаранчеву шапку, жовті спороносні пластинки і ніжку. Цей гриб дуже цінували стародавні римляни, які називали його Болетус.

15 найкрасивіших грибів у природі
12. Mycena interrupta. Цей гриб росте в Австралії, Новій Зеландії, Чилі та Нової Каледонії. В Австралії росте у Вікторії, Тасманії, Новому Південному Уельсі і Південній Австралії, а також в Квінсленді, щоправда, тільки в Націоналньом парку Лемінгтон. Капелюшок гриба дорівнює 0,6-2 см, і вони мають яскраво-блакитний колір. Коли вони з’являються, вони мають кулясту форму, а в міру дозрівання стають ширшими. Капелюшки липкі і на вигляд слизькі, особливо під час дощу.

15 найкрасивіших грибів у природі
13. Ксанторія елегантна (Xanthoria elegans). Цей гриб росте на каменях, часто поруч із пташиними сідалами або нірками гризунів. За характером це лишайник. Він став одним з перших лишайників, які використовували в методі датування скельних поверхонь, відомому як ліхенометрія. Росте зі швидкістю 0,5 мм на рік протягом першого сторіччя, а потім його зростання трохи сповільнюється.

15 найкрасивіших грибів у природі
14. Сморчок конічний (Morchella conica). Їстівний гриб, у верхній частині нагадує стільники. Він складається з цілої мережі хвилястих смуг з порожнинами між ними. Дуже цінується серед гурманів, особливо у французькій кухні. Гриб дуже популярний серед грибників не тільки з комерційної точки зору, а й з-за приємного смаку.

15 найкрасивіших грибів у природі
15. Мухомор червоний (Amanita muscaria). Всім відомий мухомор – отруйний і психотропний базидіальний гриб. Росте в північній півкулі, але також був ввезений і в країни південної півкулі, спочатку як симбіонт у хвойних лісах, а потім і як повноцінний вид. Червона шапка з білими крапками – кому не відомий мухомор? Це один з найбільш впізнаваних грибів у світі. Хоча мухомор вважають отруйним, підтверджених випадків отруєння мухоморами немає, а в деяких частинах Європи, Азії та Північної Америки його і зовсім їдять після бланшування. Мухомор має галюциногенні властивості, його головний психотропний компонент – це мусцімол. Деякі народи Сибіру використовують його як ентеогени, і він має велике релігійне значення в цих культурах.