15 фактів про кофеїн, які потрібно знати

15 фактів про кофеїн, які потрібно знати

Виділений з кавових зерен в 1820 році кофеїн став самим популярним, а головне-доступним наркотиком, який входить до складу величезної кількості різних напоїв і медичних препаратів.

1). У кофеїну дуже смачне хімічна назва – 1,3,7-триметилксантин.

2). Кофеїн екстрагують у вигляді безбарвного розсипчастого порошку з чайних відходів, бобів і листя кавового дерева, які варять під високим тиском і з нагнітанням вуглекислого газу.

3). Кофеїн присутній в 60 видах рослин. Найбільше цієї речовини міститься в:

a). Кавові зерна, є найпоширенішим джерелом кофеїну.
б). Чайне листя.
в). Гуарана – кофеиносодержащее рослина, що є основним інгредієнтом для більшості енергетичних напоїв.
г). Листя мате.
д). Горіхи кола.

4). 85% росіян і 90% американців щодня споживають кофеїн.

5). Кофеїн збільшує рівень дофаміну, який робить Вас більш щасливим і блокує аденозинові рецептори, не даючи Вам заснути.

6). Кофеїн стимулює мозкову активність, тимчасово покращуючи:

а). Пам’ять;
б). Сприйняття;
в). Рефлекси;
г). Мислення.

7). Кофеїн впливає на ті ж самі ділянки мозку, що і амфетаміни, героїн та кокаїн. Тільки не так сильно.

8). Кофеїн, як і будь-який інший наркотик, впливає на Ваш організм негативні впливи:

а). Завзяті кавомани часто страждають безсонням. Всьому причиною кофеїн, який блокує аденозинові рецептори і стимулює роботу вашого мозку, не даючи Вам задрімати.

б). Але навіть якщо у Вас немає безсоння, заснути буде не так то просто: кофеїн має сечогінний ефект і новачкам, вперше отведавшим тонізуючий напій, доведеться по кілька разів за ніч бігати в туалет " по-маленькому’.

в). Діарея.
Кофеїн сприяє прискоренню травних процесів, що, загалом-то, і не погано, за тим винятком, що все з’їдене Вами рано вранці запросится назовні в самий розпал робочого дня.

9) Стимулююча дія кофеїну допомагає атлетам ставити рекорди

Людський організм є найдосконалішим двигуном у світі і як будь-який інший механізм він працює на паливі – глюкози, яка, ‘згораючи’, забезпечує його необхідною енергією. Однак у клітинах нашого організму практично немає ‘вільної’ глюкози, саме тому під час фізичних навантажень ми так швидко втомлюємося.

А тепер рецепт чемпіонів: 5 мг кофеїну на кілограм ваги дозволять Вашому організму використовувати в якості палива жири, а не глюкозу, що призведе до збільшення показників витривалості і сили.

10). Міжнародний Олімпійський Комітет заборонив тим, хто змагається приймати кофеїн. Якщо в організмі атлета буде виявлено більше 12 мкг (5 чашок кави) цієї речовини, то він буде негайно дискваліфіковано.

11). Щорічне світове споживання кофеїну становить приблизно 12 000 тонн

Розподіл споживання виглядає наступним чином:
54% – кава
43% – чай
3% – їжа та інше.
Середньостатистичний американець споживає 280 мг кофеїну в день, що відповідає 2-3 чашок кави, для жителів Росії ця цифра на порядок нижче.

12). Передозування кофеїном може призвести до смерті.

Летальна доза нікотину для людини становить 150-200 мг на кілограм ваги, тобто, якщо 76-кілограмовий чоловік, що знаходиться в повному розквіті своїх сил, залпом вип’є 76 чашок (1 чашка = 200 мг кофеїну) міцного меленої кави, то, швидше за все, віддасть Богові душу.

13). У 2007 році був прецедент, коли від серцевого нападу загинув студент, який прийняв 100 таблеток No-Doz (популярні серед американських школярів і студентів тонізуючі таблетки, отпускающиеся в аптеках без рецепту. У кожній таблетці міститься 200 мг кофеїну).

У 2007 році був прецедент, коли від серцевого нападу загинув студент, який прийняв 100 таблеток No-Doz (у кожній таблетці міститься 200 мг кофеїну).

Максимальний вплив кофеїну на організм досягається через 30-40 хвилин після вживання, ефект тривати не більше 3 годин.

14). Кофеїн – це наркотик, який викликає не тільки психологічну, а й фізичну залежність.

Ломка починається через 12-24 годин після відмови від наркотику може тривати від 2 до 9 днів.

Симптоми кофеїнової ломки:

а). Головний біль;
б). Судоми;
в). Апатія;
г). Депресія;
д). Сонливість;
е). Втома;
ж). Втрата сил;
з). Дратівливість.
У всіх «безкофеінових» продукти є кофеїн. Так у США ремарка «безкофеиновый» або «декофеїнізовану» означає, що вміст кофеїну в продукті не перевищує 2,5%.

15). В останні дні Другої Світової Війни Адольф Гітлер отримував всю необхідну йому енергію через внутрішньом’язові ін’єкції глюкози і кофеїну.

Джерело