10 Цікавих фактів про місяць

10 Цікавих фактів про місяць

1. Мало хто знає, що на Місяці є справжній пам’ятник загиблим космонавтам. Він являє собою невеликого людини в скафандрі (до 10 сантиметрів) зробленого з алюмінію. З фігуркою присутній і табличка з іменами загиблих людей.

2. Якщо Білка і Стрілка були першими підкорювачами космосу, то підкорювачами Місяця можна назвати азіатських черепах з різними жучками, рослинами та бактеріями. Вони вперше облетіли супутник землі.

3. Як свідчать новини космосу – є у Місяця така особливість як різкий перепад температур від -100°С до +160°С, у той час як на землі максимальний і рекордний перепад був зафіксований один раз в 1916 році, штат Монтана (США) – склав -49 до +7 градусів.

4. Будь-яка людина на землі з допомогою зазвичай телескопа може розглянути Місяць, її кратери і моря видно дуже навіть не погано.

5. На Місяці відсутнє атмосфера, тому там цілодобово чорне зоряне небо. Ще з неї, не залежно від часу доби, постійно добре видно землю.

6. Місячна гравітація в 6 разів менша за земну. Виходячи з цієї інформації і не складних математичних підрахунків, проста людина без проблем може підняти вагу вантажу рівний своєму.

7. Щоб ви орієнтувалися на відстані від Землі до Місяця, наведу кілька прикладів. Щоб долетіти на літаку, потрібно близько 20 днів, машиною при постійній швидкості 90-100 кілометрів на годину – до півроку.

8. Із-за того що Сонце і Місяць із землі здаються однаковими за розміром – ми можемо спостерігати сонячне затемнення.

9. Хочете побачити Карпати? Або Кавказькі гори? І навіть Піренеї є все на тій же Місяці і видно в телескоп.

10. Кілька років тому НАСА запропонували проект під назвою «аватари». Суть його полягає у висадці роботів на Місяць та постійне управління ними з землі вченими. Тепер можна обмежити висадку людини на супутник землі.