10 цікавих фактів про Лучано Паваротті

10 цікавих фактів про Лучано Паваротті

Лучано Паваротті був талановита від Бога. За фактом він був єдиним академістів, якому вдалося зробити свою творчість по-справжньому масовим. У 1990-му році сингл "Nessun dorma" з опери Пуччіні зайняло почесне друге місце в національному хіт-параді Великобританії. До цього жодному класичного твору не вдавалося нічого подібного!

  1. Масову популярність Лучано Паваротті отримав завдяки виконанню в 1990-му році під час відкриття Чемпіонату світу з футболу композиції Nessun dorma Пуччіні. Через деякий час з Пласідо Домінго і Хосе Каррерасом Паваротті виконував цю арію на території терм Каракалли в Римі. Копій цього запису було зроблено більше, ніж будь-який інший в усьому світі, цей факт був занесений в Книгу рекордів Гіннеса.
  2. Лучано Паваротті мав чималий інтерес до футболу. У дитинстві Лучано думав про кар’єру футболіста, але батьки, які ледве зводили кінці з кінцями, його переконали стати вчителем. Однак незабаром Паваротті все ж вибрав музичну кар’єру.
  3. На самому початку кар’єри у Лучано Паваротті з’явилося потовщення голосових зв’язок – і він подумав, що його кар’єра безславно завершилася. Але одужавши, він здивовано виявив, що у нього з’явився саме такий голос, якого він марно прагнув до цього.
  4. Точка відліку музичної кар’єри Лучано Паваротті – момент, коли в 1961 році Паваротті переміг на Міжнародному конкурсі вокалістів. Через 20 років співак заснував свій власний міжнародний конкурс для молодих виконавців.
  5. У всьому світі Паваротті постійно збирав найбільші майданчики. Найбільшим рекордом, однак, був концерт в Центральному парку в Нью-Йорку, на який прийшло півмільйона слухачів. Даний прецедент також відзначили у Книзі рекордів Гіннеса.
  6. Разом з величезною популярністю Лучано Паваротті мав безліч недоброзичливців. Так, наприклад, багато критиків вважали, що проект «Три тенори» (Домінго, Паваротті та хосе Каррерас) занапастив жанр опери. Той факт, що ця колаборація була створена для благодійності, схоже, мало кого цікавило.
  7. Незважаючи на свою велику популярність як оперного співака Лучано Паваротті підтримував добрі відносини як з майстрами власної «ваговій категорії», так і з, наприклад, рок – і поп-музикантами. Він активно записував свої дуети з Майклом Джексоном, з Селін Діон, з Джо Кокером та ін.
  8. Маючи безумовно могутній талант, Лучано Паворотті не відрізнявся постійністю і дисциплінованістю. Внаслідок його частих артистичних примх часом концерти «злітали» один за іншим. В помсту промоутери дали йому уїдливе прізвисько «Король скасувань».
  9. Лучано Паваротті попрощався зі своїми шанувальниками в 2004-м, вийшовши на сцену театру «Метрополітен опера» в Нью-Йорку в партії Маріо Каварадоссі (опера Пуччіні «Тоска»). Цей останній бенефіс зірки глядачі зустріли 11-хвилинною овацією
  10. Лучано Паваротті часом присвячували дуже дивні музичні номери. Чого вартий, наприклад, музичний скетч Юрія Гальцева, має багатообіцяючу назву «Ось-ті, Паваротті». Сюжет цього номера включає перебарщивание з коньяком тенора Афанасія Зіновійовича, який у підсумку видає зовсім не ту програму, яка планувалася.