10 причин, за якими варто придивитися до хмар

10 причин, за якими варто придивитися до хмар

  1. Хмари – це найбільше безкоштовне видовище на Землі. Поглянути вгору і порадувати погляд не варто ні гроша.
  2. Хмари ніколи не залишаються одними і тими ж. Вони ніколи не бувають нудними, навіть незважаючи на існування сірого осінньо-зимового хмарного покривала. Уявіть собі музичний фрагмент з базовою темою. На її основі композитор може побудувати безліч варіацій і аранжувань. Точно також існують кілька основних типів хмар, розвиваючи і комбінуючи які, Природа складає нескінченні небесні симфонії.
  3. Бачити хмари іноді варто просто тому, що вони бувають дивно красивими. Досконала краса! І немає іншого способу сказати це. Комбінації форм, положень, кольору, переходів світла і тіні радують око і мимоволі змушують думати: "Великий майстер працює!"
  4. Хмари – це свого роду провісник майбутніх змін. Так як погода впливає на життя людини мільйоном різних шляхів, то цікавитися завтрашньої погодою просто природно. Через це інтересу і з’явилася професія прогнозиста. Поява певних видів хмар пов’язане з дією цілком певних факторів. Факторів, що породжують завтрашню погоду. У минулому, в століття вітрил деякі мореплавці дивно точно читали цю «небесну дошку оголошень». Цим гідним мистецтвом сьогодні володіють небагато. Однак це вміння можна розвивати і отримувати величезне задоволення від того, що ваші власні прогнози справджуються.
  5. Звичка спостереження за небом дає відчуття зв’язку з Природою. Це особливо важливо в нашому все більш технологічному суспільстві. Не варто забувати, що наші корені – в Природі (Підходяще порівняння – зростаючі і зірвані квіти).
  6. Спостереження за хмарами сприяє розвитку глобального свідомості. Часто, переглядаючи вечірні новини, ми сприймаємо супутникові знімки хмарності і прогнози погоди по величезній території як щось само собою зрозуміле. Якщо ж замислитися, що за цим стоїть, то цей тріумф технологій заслуговує глибокого захоплення.
  7. Планета Земля унікальна завдяки наявності водної субстанції і того, що 93 млн-мильне відстань від Сонця дозволяє воді перебувати у всіх трьох її станах (пари, рідини і льоду). Одночасно! Астронавти, яким довелося бачити Землю з космосу, були вражені красою біло-синьо-зеленого німба, навколишнього нашу планету, на тлі чорноти космосу.
  8. Вода – це дивовижна субстанція. Вона має чудові теплові властивості. Ця комбінація з двох атомів водню і атома кисню – основа нашого життя. Земля – ​​це водна планета. Без води Земля була б безхмарна і млява.
  9. Спостереження за хмарами – це протиотрута від нудьги. У цьому світі багато нудьгуючих людей. І в цьому їм не допоможуть дорогі ліки. Корисний тут може бути атлас хмар із зображеннями їх основних і незвичайних форм, назвами і описом. Познайомтеся з небом ближче, спостерігайте за хмарами систематично, і у вашому житті залишиться менше місця для нудьги.
  10. Хмари в небі – це чарівне видовище. Водна субстанція постійно з’являється і зникає. Звідки хмара прийшло і куди прямує? Як фахівець з фізики хмар я розумію ту послідовність причин, які породжують хмари і змушують їх розчинятися. Лише деякі фахівці розуміють фізику хмарних перетворень. Але все, і непрофесіонали і фахівці, можуть спостерігати цей процес з благоговінням і здивуванням. Як, наприклад, я.

Отже, ось мої 10 причин причин приєднатися до Товариства спостерігачів за хмарами. Тут немає вступних внесків і щорічних зборів, немає службовців, немає керуючого Ради. Тільки хороші речі увійдуть у ваше життя. На все життя. Як кажуть, безпрограшна позиція!
"Людина хмар", професор Джон Дей