10 маловідомих фактів про молоко

10 маловідомих фактів про молоко

М’ясо, риба, птиця, а також всілякі солодощі – з цих складових можна придумати величезну кількість страв, якими всякий раз, погодьтеся, приємно поласувати. А ось такий продукт як молоко – з одного боку, досить непримітний напій, а з іншого – може зайняти місце найпершою і корисної їжі в нашому житті. Самі знаєте, молоко дехто любить, а хтось просто на дух виносити не може.

1. Молоко тварин людина почала вживати майже за 10 тисячоліть до нашої ери. Саме в той період людина змогла приручити домашніх кіз. Коли людство навчилося пащі цих тварин, то воно отримало в свій раціон цей продукт в необмеженій кількості.

2. Учені говорять, що люди в період неоліту не вживали молока, адже їх організм банально не міг засвоїти цей продукт. Фактично, «незасвоюваним» елементом виявилася лактоза. Але в результаті генетичної мутації наші предки отримали здатність «перетравлювати» молоко. До речі, у наш час дорослі люди також можуть втратити можливість засвоєння молока.

3. Одна з дружин Нерона на ім’я Поппея Сабіна під час тривалих подорожей брала в дорогу понад п’ять сотень поголів’я ослиць. Вона дуже любила приймати молочні ванни, які покращували її шкіру і дозволяли зберегти «вічну» молодість.

4. Молоко корови є надзвичайно поживним. Крім того, молоко цієї тварини в світі споживають найбільше. Так, згідно з визначеними статистичними даними, виробництво коров’ячого молока перевищує 400 мільйонів тонн на рік.

5. скисає молоко під час грози? Це явище досі до кінця не досліджено. Деякі фахівці відзначають, що молоко при грозі скисає через «присутності» в навколишньому середовищі довгохвильових електромагнітних імпульсів.

6. Хоча молоко корови і є дуже поживним і масово-уживаним, у світі існують інші тварини, які можуть похвалитися високою якістю і поживністю свого молока. Так, молоко тюленів є більш поживним, адже вміст жирів у ньому становить більше 50%. Також, дуже поживним є молоко китів, яке містить трішки менша кількість жирів. А ось молоко ослиці і Кобилиці – найменш поживні.

7. Останнім часом досить поширеним стало соєве молоко. Його вживають за принципом коров’ячого молока, і дуже часто додають в кулінарні страви. Але варто пам’ятати, що з цього виду молока організм людини засвоює набагато менше кальцію, ніж з молока корови.

8. У природі є рослини, які відповідають своїм складом молоку тварин і людини. Скажімо, мигдаль (точніше наявність білка в зернятках цієї рослини) близький до складу материнського молока. Тому мигдаль дуже часто додають в молочні суміші для дітей. А ось молоко ослиці за складом теж сильно схоже на молоко людини.

9. У складі цього напою містяться, фосфор, магній, кальцій, вітаміни групи A і D, а також вітамін B12. Щоденне вживання молока убезпечить вас від раку товстої кишки, а також підвищеного тиску. Але багато фахівців говорять про те, що користь молока ще не доведена. Мовляв, воно може таїти в собі і небезпеку.

10. Вживайте молоко для поповнення рівня кальцію. Один стакан молока містить стільки кальцію, скільки містить в собі сім сардин, три склянки капусти броколі, стільки ж склянок арахісу або чорної квасолі.