10 легендарних майстрів бойових мистецтв, наших сучасників

10 легендарних майстрів бойових мистецтв, наших сучасників

1. Джет Лі. Ушу.
Справжнє ім’я – Лі Лянцзе. Народився в 1963р. в Китаї, і вже в 11 років став чемпіоном КНР з багатоборства. До 1979р. Чи стає чотириразовим чемпіоном з ушу. З 17 років починає зніматися в кіно, де отримує прізвисько «Jet», що означає «реактивний». На сьогоднішній день Джет Лі – один з найвідоміших китайських акторів, досконало володіє бойовими мистецтвами.

2. Федір Ємельяненко. Змішані єдиноборства (ММА).
Російський спортсмен, народився в 1976р. в Луганській області. Виступає у змішаних єдиноборствах (ММА- Mixed Martial Arts). Є чотириразовим чемпіоном ММА у важкій вазі; неодноразово визнавався кращим борцем у своїй категорії. Федір майже 10 років залишався непереможним, чого в історії ММА ще не було.

3. Брюс Лі. Кунг-фу.
Знаменитий на весь світ актор, який зробив величезний внесок у популяризацію бойових мистецтв. Кунг-фу почав займатися в юності, де проявив неймовірні здібності. Основним стилем для Брюса Лі став вин чун; пізніше він розробив свій власний стиль Джіт кун до – «шлях випереджаючого кулака».

4. Мухаммед Алі. Бокс.
Легенда боксу, багаторазовий чемпіон світу в напівважкій вазі. Справжнє ім’я – Кассіус Клей. Дебютував у 1960р. Ім’я Мухаммед Алі взяв, вступивши в організацію «Нація ісламу». У 1999р. був названий «спортсменом століття». Знаменитий тим, що використовував психологічний тиск на суперників, грубо звертаючись і принижуючи їх перед боєм. Бій з Чаком Вепнера став прообразом для створення фільму «Роккі».

5. Олександр Карелін. Класична боротьба.
Триразовий олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби в категорії до 130 кг. Улюблений прийом – «зворотний пояс» – приніс Олександру чимало перемог.

6. Масутацу Ояма. Карате.
Один з найбільш значущих майстрів карате, що має 10 дан. Масутацу – засновник Кекусинкай карате, творець організації Кекусинкай (IKO), яку очолював до самої смерті в 1994р. Знаменитий тим, що міг відрубати бику роги ударом долоні.

7. Буаки Пор Прамук. Муай Тай.
Дворазовий чемпіон К-1 МАХ, перший боєць, якому це вдалося двічі. Народився в Таїланді, і в 15 років став виступати від клубу «Пор. Прамук ». Прізвисько «Буаки» означає «Білий лотос». До К-1 Буаки отримав кілька чемпіонських титулів по Муай Тай. У 2011р. він провів 8 боїв, всі вони закінчилися його перемогою.

8. Бенні Уркидес. Кікбоксинг.
Чемпіон Америки з кікбоксингу. Народився Бенні в 1952р. в Лос-Анджелесі. У 3 роки став займатися боксом, а в 5 вже виступав на рингу. У 14 років отримав чорний пояс. За свою спортивну кар’єру, що тривала 27 років (за іншими джерелами-24 роки), не програв жодного з 66 поєдинків.

9. Уоллі Джей. Джиу-джитсу.
Засновник джиу-джитсу Малого Кола. В основі цього напрямку лежить рух кисті по малому колу, що дозволяє проводити больові прийоми і захоплення найбільш ефективно. Уоллі має 10 дан в джиу-джитсу і внесений до списку 100 найвпливовіших осіб бойових мистецтв. Автор «10 принципів Малого Кола», сумісних практично з будь-яким стилем. Був близьким другом і спаринг-партнером Брюса Лі.

10. Харлампиев Анатолій. Самбо.
Один із засновників боротьби самбо. З 6 років виступав гімнастом в цирку, а в 16 років уже мав славу непоганим бійцем, тренований батьком – боксером, і дідом – фахівцем у кулачних боях. Досконало володів французькою боротьбою, англійською та французькою боксом, вивчав дзюдо під керівництвом Василя Ощепкова. У 1938р. очолив Федерацію самбо і працював над його поширенням і розвитком.

Для всіх справжніх бійців і спортсменів України компанія Fitexpert пропонує купити спортивне харчування. FitExpert.com.ua гарантує максимальну якість спортивного харчування та добавок, швидку доставку по Києву та Україні. Зверніть увагу на унікальну пропозицію: після першої ж покупки спорпіта у вас буде знижка 5% і ця знижка буде зростати з кожним замовленням!