10 корисних фактів про кабачки

10 корисних фактів про кабачках

  1. Кабачок є різновидом гарбуза і найчастіше буває білого, зеленого або жовтого кольору.
  2. Існує легенда, згідно якої кабачки подарували людям боги. Давним-давно, коли чоловіки пішли в море, жінки однією рибальського села звернулися до богів з молитвою. І попросили плід, такий же м’який, як м’якоть риби, кольору моря в місячну ніч і з міцною шкіркою, як панцир черепахи. У відповідь на благання боги подарували жінкам кабачок.
  3. В Європу вони потрапили в XVI столітті, але довгий час вирощувалися виключно як декоративні рослини із-за великих і яскравих кольорів.
  4. Кабачок містить багато вітамінів (А, Е, С, Н, групи В, РР, бета-каротин), мінеральних солей і мікроелементів (калій, кальцій, желело, магній, цинк) і при цьому дуже низькокалорійний: 23 кілокалорії на 100 грам.
  5. Кабачок багатий пектинами, за рахунок чого нормалізує водно-сольовий баланс в організмі, виводить радіонукліди, очищає кров, нормалізує рівень холестерину, а також покращує обмін речовин в цілому.
  6. Кабачки багаті антиоксидантами, які можуть руйнуватися при термообробці. Іспанські вчені провели масштабний експеримент і з’ясували, що оптимальними способами приготування кабачка, при яких зберігаються їх корисні властивості, є запікання в духовці і МІКРОХВИЛЬОВІЙ печі.
  7. Доведено, що вживання в їжу кабачка змушує волосся чинити опір появі сивини.
  8. Харчова цінність насіння кабачка підвищується з віком. Ці насіння відносяться до продуктів, які по мірі розкладання стають більш поживними. Згідно з дослідженнями, проведеними на массачусетській експериментальної станції, в насінні кабачка, що зберігалися більше п’яти місяців, вміст білка підвищений.
  9. Маски з кашки кабачків освітлюють і омолоджують шкіру, живлячи і насичує її вітамінами і антиоксидантами. Особливо підходять такі процедури для сухої і загрубілої шкіри.
  10. Крім плодів, в їжу вживають і квіти кабачка. Їх смажать, запікають в піці і пирогах, з ними варять супи, їх додають у салати. Так, у Греції квіти кабачка начиняють рисом і сиром з ароматними травами, а потім запікають в томатному соусі або смажать у фритюрі.