10 фактів про Великого Брата

10 фактів про Великому Браті

Після 11 вересня 86 відсотків американців виступило за те, щоб встановити більше камер спостереження в громадських місцях, 81 відсоток сказали «так» більш ретельному контролю над банківськими операціями та операціями з кредитними картами, а 68 відсотків підтримали введення посвідчень особи громадян. Правда, мова йшла про терористів. Прості громадяни якось не подумали, що стежити-то будуть за всіма.

1. Майже три чверті (73,5%) великих американських фірм стежать за роботою своїх співробітників, записуючи їх телефонні розмови, переглядаючи їх електронну пошту, комп’ютерні файли і відстежуючи контакти в Інтернеті.

2. Існує Глобальна система перехоплення повідомлень, яка діє в рамках співпраці США, Канади, Великобританії, Австралії і Нової Зеландії. Через Глобальну мережу передавальних станцій (ECHELON) влади цих країн можуть відстежувати передаються через супутники телефонні дзвінки, факси та електронні листи.

3. У розпорядженні ФБР є спеціальна програма, названа «Carnivore» («Хижак»), яка аналізує електронну пошту, миттєві повідомлення та повідомлення цифрового телефонного зв’язку.

4. Прослуховування мобільного телефону коштує близько 5 000 доларів в день. Якщо ви збираєтеся «слухати» кого-небудь довго, вам знижки: місяць «прослушки» коштує «всього» 30 000.

5. Зовнішнє спостереження – одна з найдешевших послуг. Воно коштує від 500 доларів в день, в залежності від мобільності «об’єкта».

6. Установка комплекту «жучків» обійдеться значно дорожче. Доведеться заплатити близько 8 000 доларів за комплект обладнання плюс робота спеціаліста.

7. Самим незвичайним об’єктом, в якому були встановлені «жучки», був самовар, подарований в радянські часи британської королівської сім’ї. Він кілька десятиліть простояв в королівській резиденції. Використовувати самовар за призначенням королівська сім’я ніколи не наважувалася: аж надто дуже нетривко виглядав радянський електричний шнур і вилка.

8. Практично жодна Інтернет-служба не гарантує повної конфіденційності. Користувачі Інтернету можуть отримувати відомості чи документи з сайтів або просто «переглядати»: практично 100% наших дій де-небудь фіксується.

9. В австралійському штаті Новий Південний Уельс більше 5500 камер фіксують дії пасажирів залізничного транспорту. У цьому штаті близько 1900 громадських автобусів теж оснащені камерами спостереження.

10. Найвища в світі співвідношення кількості камер спостереження до чисельності населення спостерігається в даний момент у Великобританії. Згідно аналізу, 1 камера там припадає на кожні 55 осіб.