10 фактів про одяг

10 фактів про одяг

Скільки одягу – стільки і фактів. Сьогодні до вашої уваги підбірка з 10 самих цікавих:

1. Протягом 4 років у Мадагаскарі пару десятків робочих ловили павуків – золотопрядів. Протягом усіх чотирьох років люди використовували нитки цих павуків для пряжі і за весь час їм вдалося зробити шматок тканини, площа якого становила три квадратних метри. На даний момент цей невеликий тканини з павутини перебуває в Американському музеї природної історії.

2. Чи звертали ви коли-небудь увагу на те, що штани – множина. Але вони одні! А вам відомо, чому? Справа в тому, що в колишні часи штани створювалися з двох частин. Точніше сказати, з двох штанин, які між собою ніяк не з’єднувалися. Вони кріпилися безпосередньо на поясі.

3. Слово «светр» походить від англійського слова «Sweat», що перекладається як – потіти.

4. Багато воліють на своє весілля одягати саме коротке весільне плаття. Така мода прийшла до нас з Америки. А жителі США, у свою чергу, перейняли таку моду у місцевих індіанців.

5. Цікавий факт – єдиний син Джона Рокфеллера, не дивлячись на все багатство батька, все дитинство носив жіночі сукні. У хлопчика були чотири старші сестри, від яких залишилася ціла купа різних суконь. Батько не бачив сенсу купувати сину чоловічий одяг і хлопчина був змушений доношувати сукні за сестрами.

6. Балаклави до нас прийшли з Англії. Під містом Балаклава у часи Кримської війни, англійці зіткнулися з дуже серйозною проблемою: вітер і холод. Для того, щоб хоч якось захистити обличчя від суворої погоди, були солдатам пов’язані шапки, в яких були прорізані дірки для рота і очей.

7. Найдорожче плаття, яке тільки існує, коштує 12 мільйонів доларів. Така величезна сума пояснюється тим, що при створенні цього шедевру було використано 150 карат діамантів.

8. Скрізь на похорон прийнято одягати чорний одяг. Він символізує смерть і траур. Але на Амазонці існують деякі племена, у яких на похорон прийнято одягати виключно біле. Вони вважають, що смерть – це свято, яке важливіше навіть дня народження людини.

9. У Кореї до середини ХХ століття, жінки носили одяг, який прикривав все. Крім жіночих грудей.

10. У середні століття могли накласти штраф тільки за те, що людина одягнена краще, ніж людина чинів вище. Одяг, який в ті часи вважався «незаконним» просто конфіскувався.